Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Qoros GQ3: Kompaktní čínský sedan se představuje

Michal Fokt Michal Fokt 21. 12. 2012 • 10:08
14
71
Zobrazit náhledy (14)
Qoros 3 Qoros 3 Qoros 3 Qoros 3 Qoros 3 Qoros 3 Qoros 3 Qoros 3 Qoros 3
Seznamte se s čínským kompaktním sedanem, jenž možná zboří naše předsudky o automobilové produkci Říše středu. Zatím to vypadá slibně.

Zdá se, že nová čínská automobilka Qoros nevydržela napínat nás až do března 2013 a nadělila nám těsně před Vánocemi po studiích sedanu Flagship Concept a SUV HQ3 Cross první sadu fotografií, ukazujících finální podobu modelu GQ3. A zatím je férově třeba říci, že jediné, nad čím lze nechápavě kroutit hlavou, je označení.

Zbytek kompaktního sedanu totiž vypadá opravdu k světu. Karoserii z tužky exdesignéra Mini si na silnici nejspíš s ničím nespletete, což se v současnosti cení (zvláště v případě čínské značky), vůz nevyhlíží lacině, ale naopak sebevědomě a robustně (možná až moc). Neotřele, i když možná poněkud neevropsky působí i kola, která ale zřejmě v sérii nebudou vyplňovat výřezy blatníků tak důkladně.

Qoros se přitom nespokojil pouze s odhalením zevnějšku, máme možnost prohlédnout si i interiér. právě kabiny jsou dnes největší Achillovou patou čínských vozů, i v tomto případě ale Qoros hraje jinou ligu. Palubní deska je jednoduchá a současně moderní, volant se zploštěním ve spodní části se zdá mít dostatečně masivní věnec a odpor rozhodně nevyvolává ani pohled na ovladače na středovém panelu. Obrazovka s úhlopříčkou 8" bude standardem!

Použité materiály nevypadají lacině, ale rozhodující bude osobní setkání, což platí i pro sedadla, která mají potřebné profilování, ale jak budou držet tělo lze z fotografie předjímat jen těžko. Informace o technice jsou zatím tajné, spekuluje se ale o benzinovém motoru 1.6 Turbo s přímým vstřikováním paliva, jenž vyvinula značka Chery. Na stánku Qorosu se prostě v Ženevě určitě zastavíme.

Témata
25. 12. 2012 11:01
Hej sklamem vas
Pozríte si dovozné cla na nové automobily z Číny.. EU si ich dala rovnaké ako Čína.. takže ak sem príde ta krabica z číny a nebude mať ani potrebnú sieť servisov ,predajni , ND tak sa môžu isť zakopať ,pretože cenovo budú na úrovni Śkody , a predsa len našinec radšej kúpi Škodu ako čínsku krabicu... :yes:
23. 12. 2012 20:32
Obal prodává,
takže pokud se Qorosu podaří dělat přijatelnější design než nám dnes cpou evropské automobilky, mají napůl vyhráno. Evropští výrobci by se skutečně měli začít bát - tak dlouho si nechali od číňanů vyrábět části svých aut, až se to číňani dobře naučili a teď z těch částí začnou rovnou produkovat svoje kvalitní auta. V krátkodobém horizontu se evropským automobilkám vyplatilo se vzdát technologií a na oplátku získat levnější výrobky a vyšší marže. Ale teď se karta obrátí.
Avatar - pumpkin
22. 12. 2012 17:06
Re: Crashtest
Mne zas krátky kufor pripomína Sebring, ale úprimne, nemám rád tieto prirovnávania, lebo všetko tu už bolo a skoro každé nové auto sa na nejaké podobá. Hlavné je, ako to bude celkovo vyzerať. A Qoros GQ3 vyzerá dobre, až sa začínam obávať jeho príchodu na európsky trh.
22. 12. 2012 15:57
Re: Hmm
Aby tie samsungy mohli byť lacné, musia ich vyrobiť rumuni, slovákov je tam pramálo. Prečo asi
22. 12. 2012 15:54
Re: Hmm
keď kupuješ tričko, môžeš zo slovenky alebo čínske z TESCA, domáce potreby už ani nemáš pomaly alternatívu. Chceli sme kupovať z veľkých platov, smiešne, ale sú veľké oproti bangladéšanom, pakistancom, indom, lacné ´veci no a tie pri európskych platoch moc vyrobiť nejde. A teraz šup do hypermarketov kupovať darčeky pre deti, nájdi nečínske. Aj blbý los vo švédsku ako suvenír bol z číny a tie vingské cetky jakbysmet. 8-s

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku