Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ram Promaster: Fiat Ducato míří za Velkou louži

Michal Fokt Michal Fokt 7. 2. 2013 • 00:59
43
60
Zobrazit náhledy (43)
Dodge Dodge Dodge Dodge Dodge Dodge Dodge Dodge Dodge Dodge Dodge Dodge Dodge Dodge Dodge Dodge Dodge Dodge Dodge Dodge Dodge Dodge Dodge Dodge Dodge Dodge Dodge Dodge Dodge Dodge Dodge Dodge Dodge Dodge Dodge Dodge Dodge Dodge
Chrysler nám představuje nejnovější přírůstek rodiny pracovních automobilů značky Ram. Jedná se o přejmenovanou dodávku Fiat Ducato.

Včera jsem informoval o tom, že byl v Americe na video natočen důkladně kamuflovaný Fiat Qubo a špioni z KGP Photography v souvislosti s ním zmiňovali, že by se mělo jednat o chystaný model Ram Promaster. Vše bylo uvedeno na pravou míru vzápětí, když Chrysler oficiálně zmíněný vůz představil.

Jak správně v diskuzi tvrdil náš čtenář Shamal, jedná se o Fiat Ducato, jenž dostal novou masku chladiče s beraní hlavou, to však není jediný rozdíl oproti italskému dvojčeti. Promaster se totiž bude nabízet s benzinovým motorem Pentastar V6 3,6 l o výkonu 209 kW a s točivým momentem 352 N.m, zkombinovaný se šestistupňovou automatickou převodovkou.

Současně ale bude v prodeji i vrcholná naftová motorizace Ducata – třílitrový čtyřválec s výkonem 130 kW při 3500 otáčkách a točivým momentem 400 N.m již při 1400 otáčkách. Ten se dodává stále výhradně se šestistupňový robotizovaným ústrojím Comfort Matic.

Vůz z pohonem předních kol bude existovat ve 13 různých karosářských variantách a pro potřeby amerického trhu bude vznikat v továrně v mexickém Saltillo, společně s některými verzemi Ram 1500 a Ram Heavy Duty. Chrysler v tomto autě vidí velký potenciál, v Americe jezdí odhadem 3,1 milionu vozů této kategorie, přičemž téměř 61 % je starších 10 let a dalších 32 %je ve věku 4-9 let. Řada z těchto vozů se už nevyrábí a jako důvod tak velkého podílu více než desetiletých vozů vidí automobilka jejich v současnosti chybějící alternativu, kterou by mohl být právě některý vůz z řady Ram Promaster.

Jestli nakonec dojde k obohacení nabídky značky Ram i o obě včera avizované variace na vozy Fiat Doblo a Qubo, není jisté, nicméně Chrysler se netají tím, že se mu propojení s Fiat Professional líbí a rád by jej dále prohloubil. I přes to všechno, na videu zachycené Qubo asi nebude ten případ. Kamufláž sice může skrývat kdeco, ale jak si všiml náš čtenář Wolff, vůz má kola s pěti šrouby, zatímco Qubo má standardní „čtyřdíru“, což zcela jasně ukazuje, že jde o mulu, skrývající techniku chystaného malého Jeepu.

Našim čtenářům děkujeme za účast na pátrání. :- )

Témata
Avatar - Barrichello
8. 2. 2013 09:58
Re: Konečně
Myslím že to bylo už součástí produkt plánu v roce 2009, na konci roku když Fiat vstoupil do chrysleru a azčal tam ralizovat svojí politiku
Avatar - Vencos
7. 2. 2013 22:54
Re: Chrochták
Já ti teda nevim,kde si kdy viděl v našich končinách velkej pickup :-)

Samozřejně v těch Heavy Duty vcelku oblíbený jsou, protože utáhnou nesmysl,ale jinak dýzl nikdo nepotřebuje
Avatar - Vencos
7. 2. 2013 22:48
Re: Chrochták explanation
je to tenoučký, tvrdý a sedíš vzpřímeně jako na židli ;-) jasná židle :-!
Avatar - KubikCv
7. 2. 2013 21:45
Re: Chrochták explanation
židlička >:D
[odkaz]

židlička asi jako je v nákladních autech...absolutně bez otřesů.

Nemá cenu polemizovat :-)
Avatar - Vencos
7. 2. 2013 21:36
Re: Chrochták
Ozzman má ale vcelku recht, kvalitní naftu dostaneš jen ve velkejch městech blízko západního pobřeží. Potažmo ty dýzly si kupujou předevšim v kalifornii, kde jsou vcelku běžnou záležitostí od pradávna (taky je tam nejdražší benzín v USA)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud