Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Rekonstrukce Barrandovského mostu způsobí kolaps, varuje Pražská ODS

Ondřej Mára Ondřej Mára 12. 5. 2022 • 08:19
29
6
Zobrazit náhledy (29)
Barrandovský most - 1. etapa Barrandovský most - 1. etapa Barrandovský most - 1. etapa Barrandovský most - 2.etapa Barrandovský most - 3.etapa Barrandovský most - 4.etapa Barrandovský most Barrandovský most Barrandovský most od svého otevření neprošel zásadní rekonstrukcí. Ta plánovaná však způsobí problémy. Most je na mnoha místech poškozen, opravy ve spodní části vozovky ale na dopravu budou mít jen minimální vliv. Barrandovský most: rekonstrukce březen–září, částečné omezení květen–srpen Barrandovský most je nejvytíženější podobnou stavbou v Praze. Barrandovský most roku 1988. Slavnostního otevírání Barrandovského mostu se roku 1988 zúčastnil i Miloš Jakeš. Stavba Barrandovského mostu, rok 1982. Stavba Barrandovského mostu, rok 1983. Stavba Barrandovského mostu, rok 1981. Barrandovský most je nejvytíženější podobnou stavbou v Praze. Barrandovský most je nejvytíženější podobnou stavbou v Praze. Barrandovský most je nejvytíženější podobnou stavbou v Praze. Barrandovský most je nejvytíženější podobnou stavbou v Praze. Barrandovský most je nejvytíženější podobnou stavbou v Praze. Barrandovský most je nejvytíženější podobnou stavbou v Praze. Barrandovský most spojuje oba břehy Vltavy mezi Krčí a Smíchovem.

Pražská ODS varuje před zanedbanou koordinací kolem rekonstrukce Barrandovského mostu, která může způsobit dopravní kolaps.

Již v pondělí 16. května vypukne dlouho plánovaná rekonstrukce Barrandovského mostu, který je jednou z nejvytíženějších komunikací v Praze. Vedení města už sice prezentovalo návrhy objízdných tras a pochlubilo se i řadou speciálních opatření, podle pražských zastupitelů ODS však došlo během příprav opravy mostu k fatálním nedostatkům, které mohou vést k dopravnímu kolapsu.

Určitě je dobře, že začne oprava Barrandovského mostu. Ale není možné, aby byla takto zanedbána koordinace s dotčenými subjekty, ať to jsou městské části či státní instituce. Voláme dlouhodobě po zřízení koordinátora dopravních staveb, který by podobným situacím pomohl předcházet,” řekl kandidát na primátora za koalici SPOLU Bohuslav Svoboda.

Na problémy v koordinaci a komunikaci s městskými částmi prý ODS upozorňuje již několik měsíců, některé městské části však byly kvůli opravě Barrandovského mostu osloveny až během března, a například starosta Radotína prý ještě nebyl vůbec kontaktován, popsal situaci starosta Prahy 13 a dopravní expert ODS David Vodrážka.

Video se připravuje ...

Za největší chybu považuji, že jsou dopravní omezení kvůli opravám i na menších objízdných trasách, případně je jejich průjezdnost omezená špatně udělanými cyklopruhy či tramvajovými ostrůvky. Je rozkopané Břežanské údolí, Radotín, přejezd ve Velké Chuchli, v Řeporyjích je oprava mostku,“ komentuje Vodrážka.

Proč nejsou tyto opravy dokončené, aby se maximálně ulevilo dopravě v době, kdy začíná klíčová oprava Barrandovského mostu? Proč město nekomunikuje s ŘSD, které teď dělá nový povrch na křížení D5 s Karlovarskou, což je další problém v souvislosti s plánovanou opravou mostu?

Navrhovaným řešením problému mělo být podle ODS zřízení dopravního koordinátora staveb a uzavírek, tento návrh však měl být radním pro dopravu Adamem Scheinherrem z Praha Sobě opakovaně odmítnut s tím, že odpovědnost za městské investice v dopravě nese sám.

Podle Vodrážky přitom vedení města po představení objízdných tras, které měly být prezentovány až 26. dubna, nereagovalo ani na návrhy městských částí, které měly díky znalosti dopravní problematiky ve svých oblastech snahu přispět k jejich zlepšení. Pražští zastupitelé se tak obávají, že na tyto koordinační a komunikační nedostatky vedení Prahy již brzy doplatí občané města a řidiči.

Mnozí si přitom nejspíš vzpomenou na dopravní problémy, který způsobila oprava Koněvovy ulice v okolí Letňan. Kvůli špatné koordinaci a nelogickým krokům při uzavírkách totiž došlo k totálnímu kolapsu. Nezbývá tedy než doufat, že se podobná situace nebude opakovat od příštího týdne.

Související články

Témata
Avatar - Ozzman
14. 5. 2022 07:54
Re: fialově?
přesně ! drtivá většina dojíždějících denně do práce autem do Prahy jsou duchodci a studenti ! :-[] :-[] :-[] :-[]
Avatar - Dinar
13. 5. 2022 08:53
Re: fialově?
Kdyby ses věnoval jen tomu, na co máš, tj. ježdění traktorem, a nepokoušel se o yntelechtuální projev prostřednictvím psaného textu, nikdo by se ti nesmál. ;-)
13. 5. 2022 08:34
Re: fialově?
Vy jste normálně nemocný člověk :D
13. 5. 2022 07:13
Re: fialově?
Jj, je to kobliha ;-)
Avatar - WinDiesel
13. 5. 2022 00:32
Re: fialově?
Ty wole už chápu proč jsou tvé příspěvky tak hloupé, protože jen hlupák může fandit Burešovi.
Běž si nacpat hlavu do záchodu a asi tak 5x spláchni, možná že se zklidníš, trumbero.
Články odjinud