Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Renault Kwid Racer a Climber: Dvě odlišné verze levného mini crossoveru

David Bureš David Bureš 3. 2. 2016 • 02:27
19
15
Zobrazit náhledy (19)
Renault Renault Renault Renault Renault Renault Renault Renault Renault Renault Renault Renault Renault Renault
Na bázi Renaultu Kwid vznikly dva koncepty. Racer miluje hladký asfalt, zatímco Climber se nebojí nezpevněných cest.

Renault začal loni prodávat na indickém trhu miniaturní crossover Kwid. Nyní na jeho bázi postavil dva koncepty, které naznačují směry, kam by se tento model mohl ubírat. Zatímco Climber zdůrazňuje terénní schopnosti vozu, Racer je hlavně o sportovních vlastnostech.

Kwid Climber je ten oranžový vůz na přiložených snímcích. Auto má podle Renaultu všechny kvality offroadu, a to díky vysoké světlosti, širokému rozchodu kol nebo krátkým převisům karoserie.

Climber se navíc dočkal speciálně navržených terénních pneumatik nebo oplastovaných podběhů. Pomocí speciálních krytů jsou chráněny i hlavní světlomety. Oranžovou karoserii dále zvýrazňují modré detaily, jako jsou kryty vnějších zpětných zrcátek nebo linka kolem podběhů.

Vzhled Kwidu Racer okamžitě dává najevo, že tady jde hlavně o sportování. Přední nárazník se inspiroval u vozů divize Renaultsport, na zádi nemůže chybět spoiler zakončující linii střechy. Lahůdkou je i difusor s centrálně umístěnou koncovkou výfuku. Zvýrazněné podběhy zůstávají, 18palcová hliníková kola a pneumatiky s nízkým profilem ale jasně říkají, že tento koncept miluje hladký asfalt.

Sportovnímu stylu se nevyhnula ani kabina. Mezi použitými materiály samozřejmě nechybí karbon a alcantara, tak typické prvky sportovních aut. Posádka sedí ve skořepinových sedadlech se čtyřbodovými pásy a chrání ji ochranná klec.

Renault Kwid je 3,68 metrů dlouhý crossover, kombinující prvky minivozů a SUV. Auto bylo vyvíjeno primárně pro Indii, počítá se ale i s prodejem v dalších zemích. Na indickém trhu je vůz zatím nabízen jen s benzinovým 0,8litrovým tříválcem o výkonu 40 kW, který spolupracuje s pětistupňovým manuálem. Letos nabídku rozšíří i pětistupňový robotizovaný manuál, počítá se i s uvedením motoru 1.0 SCe.

Související články

Témata
4. 2. 2016 21:13
Re: Pekne
Ten podsaditý drobček Kwid mi pripomína dizajnovú filozofiu Mokka/Trax.
4. 2. 2016 21:09
Re: mne sa tento
... a neskôr sa vypracoval na dizertačné príspevky. ;-)
Re: mne sa tento
Nebol, však je to grc, zhluk slov a bodiek bez ladu a skladu.
Avatar - pumpkin
3. 2. 2016 17:57
Re: mne sa tento
Podľa tých bodiek aj v doplňovačkách.
Avatar - speedfred
3. 2. 2016 16:33
Re: mne sa tento
Toper bol asi dobry v skole na slohové prace

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud