Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Renault loni dosáhl rekordního prodeje, letos čeká další růst

ČTK ČTK 19. 1. 2019
48
94
Zobrazit náhledy (48)
Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar
Francouzský výrobce automobilů Renault v loňském roce zvýšil prodej o tři procenta na rekordních 3,88 milionu vozů, a to díky novému společnému podniku v Číně. Oznámila to firma. Dodala, že v letošním roce počítá s dalším růstem.

Loňský odbyt Renaultu zahrnoval zhruba 166.000 vozů prodaných prostřednictvím nového společného podniku s čínskou automobilkou Brilliance. Bez zahrnutí tohoto společného podniku by globální odbyt Renaultu klesl o více než procento, upozornila agentura Reuters.

Předseda správní rady a výkonný ředitel Renaultu Carlos Ghosn byl v listopadu zadržen v Japonsku kvůli obviněním z finančních deliktů. Francouzská vláda, která je největším akcionářem Renaultu, tento týden automobilku vyzvala, aby za Ghosna našla náhradu.

Renault tvoří alianci s japonskými automobilkami Nissan Motor a Mitsubishi Motors, které Ghosna již v listopadu odvolaly z čela svých správních rad.

Ghosn jakékoliv pochybení popírá. Podle jeho právních zástupců je pravděpodobné, že Ghosn zůstane ve vazbě až do procesu, který může začít až za šest měsíců. Ghosnovi hrozí až deset let vězení a pokuta deset milionů jenů (přes dva miliony Kč).

Související články

Témata

Diskuse: Přidat názor

Avatar - xxc
renault jede
xxc
| 22. 1. 2019
Ano, dost vela hlupakov sa tu nazbieralo, ale to odraza populaciu. To su take veci, ze ten, kto to nezazil, neuveri. To dokaze Renault :-)
Avatar - xxc
Není divu, široká paleta pohledných aut
xxc
| 22. 1. 2019
Ano, neviem jedine slovo, ktore by bolo napisane zle, nepravdivo. Staci si auto vyskusat.
Avatar - xxc
renault jede
xxc
| 22. 1. 2019
Co som napisal zle alebo nepravdivo? Diskutujme vecne.
Není divu, široká paleta pohledných aut
cendakocour
| 22. 1. 2019
A kruci, Ada má už svůj klon i na Slovensku. 8-s
Avatar - traveldrive
renault jede
traveldrive
| 22. 1. 2019
Ty si mal nejaký úraz hlavy, alebo si sa tak už narodil?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku