Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Renault Trucks zkoumá možnosti využití dílů po skončení životnosti

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 3. 2. 2020 • 18:34
5

Společnost Renault Trucks se ve spolupráci s Indra Automobile Recycling věnuje studii o možném zavedení opětovného použití a recyklace dílů pro těžká nákladní vozidla po skončení jejich životnosti.

Společnost Renault Trucks uvádí, že v současnosti neexistuje v Evropě žádný zákonný požadavek na zpracování a recyklaci těžkých nákladních vozidel na konci jejich životnosti nebo v případech, kdy jsou odstaveny a nejsou již nijak využívány.

Ve spolupráci s přední francouzskou společností na recyklaci automobilů a jejich dílů, kterou je Indra Automobile Recycling se výrobce užitkových vozidel Renault Trucks věnuje studii, zaměřené na vytvoření vlastní sítě pro recyklaci těžkých nákladních automobilů a následnou distribuci z nich demontovaných dílů.

Studie má zahrnovat analýzu zpracování již nepoužívaných těžkých nákladních vozidel a metod jejich demontáže. Zároveň má tato studie obsahovat podrobnou analýzu potenciálního trhu pro opětovné použití recyklovaných dílů a doporučení zaměřená na logistiku a řešení distribuce. Studie je realizována s podporou Agentury pro životní prostředí a hospodaření s energií (ADEME).

Společnost Renault Trucks věnuje velkou pozornost svým použitým vozidlům i dílům. V případě vozidel jsou prováděny renovace a přestavby v oddělení s označením Used Truck Factory, zatímco díly jsou nabízeny pod značkou eXchange.

Zdroj: Renault Trucks

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud