Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Retro jako blázen. Na prodej je hezky zachovalý Rapid, dokonce má i "správnou" barvu

Jan Zajíc Jan Zajíc 11. 3. 2020 • 02:38
10
17
Zobrazit náhledy (10)
Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid

Narazit dnes na zachovalou a hlavně neupravenou Škodu Rapid z 80. let není tak snadné. Ale pořád se to dá.

Nás zaujal například jeden exemplář na prodej, který si můžete prohlédnout v galerii. Kromě evidentně dobrého stavu je na něm zvláštní i lak.

Ořechová hněď, jak tomuto odstínu automobilka říkala (kód 2094), totiž představuje naprosto dokonalé retro. Jasně, asi se nedá říct, že by tahle barva byla vyloženě atraktivní, zvlášť na kupátku, ale zato umí vyvolat nostalgii. Nebo ne?

Jinak auto bylo vyrobeno v roce 1986 v Bratislavských automobilových závodech (BAZ), kde se škodovky sériově produkovaly od roku 1982. Bez zajímavosti není pověst, kterou v Bratislavě vyrobené vozy měly - údajně nebyly tak kvalitní jako ty české. Možná jste ostatně už viděli tuto reportáž z pořadu Noc v archíve:

video

Ale zpět k našemu hnědému vozu. Prodejce tvrdí, že Rapid strávil celý život v jedné rodině, s níž najezdil jen 55 tisíc kilometrů. Auto má být bez koroze a celkově ve výborném stavu. Hezky zachovale vypadá také interiér.

V minulosti prý byla provedena pouze obnova laku - jde ovšem o stejnou barvu, jakou Rapid dostal v továrně.

K autu dostanete také původní sešitový technický průkaz a originální SPZ. A cena? Ořechově hnědý Rapid je k mání za 299.000 Kč.

Související články

Témata
Avatar - JFK
13. 3. 2020 17:52
Re: Kdyby to aspoň byla 130 z Kvasin!
Píše tu zcela jasně, že BAZ bylo nechtěné dítě což je lež a typická výmluva na jejich neschopnost. A jak jsem předpokládal ani nemá na to odpovědět, jako obvykle.
Avatar - narona
13. 3. 2020 15:24
Re: Kdyby to aspoň byla 130 z Kvasin!
Nikdo nerozporuje okolnosti vzniku fabrik, ale kvality jejich výrobků. Kvasiny vyráběly ať už z jakýchkoliv důvodů kvalitněji a o to jde. Koupit byť zachovalou BAZku za takovou sumu je podle mě totální nesmysl. Leda tak na okrasu ale ne na normální ježdění kdy nikdy nevíš co se posype :-[]
12. 3. 2020 18:48
ubohý spekulativní nesmysl
Na trhu s ojetými vozy i k dispozici celá řada rozumně zachovalých BMW 323 E46 s 2,2 litrovým šestiválcem za ceny kolem 100k.

Tohle je ubohý spekulativní nesmysl.
Avatar - JFK
12. 3. 2020 18:38
Pošlete tam Krpálka
On tam se skrytou kamerou zase udělá chytrou rozborku. Ten je schopný podobný zaostalý bratislavský střep propagovat za 2,5mega, jak už jednou ten magor předvedl
Avatar - JFK
12. 3. 2020 12:56
Re: Kdyby to aspoň byla 130 z Kvasin!
Jak nechtěné dítě, kým nechtěné?? Co to tu zase píšeš za nesmysly, BAZ je chtěné dítě od normalizátora soudruha Husáka, který chtěl automobilku na slovensko v rámci industrializace za kazdou cenu. Takže to bylo spíš takové protekční dítě. Problém byl v neodbornosti a neznalosti v kombinaci s mentalitou personálního obsazení toho závodu.

To samé jako TAZ Trnava, když dostal příkaz vyrábět pro NDR a ČSSR 600 tisíc zadnich náprav pro projekt 760 v době, kdy přechazel z výroby praček na dvanáctsetrojky. A to jsou prosím slova Jana Tučka, asi největšího znalce a autora několika publikací

A duskutuj laskavě věčně, ne nadávkama a výmluvama, což pokládáš za fakta. Ale na takovou diskusi nemáš, no.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud