Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

V Česku je na prodej unikátní Rapid Cabrio. Tuhle verzi Škoda prodávala v Británii

Jan Zajíc Jan Zajíc 19. 9. 2019 • 08:55
17
Zobrazit náhledy (17)
Škoda Rapid Cabrio Škoda Rapid Cabrio Škoda Rapid Cabrio Škoda Rapid Cabrio Škoda Rapid Cabrio Škoda Rapid Cabrio Škoda Rapid Cabrio Škoda Rapid Cabrio Škoda Rapid Cabrio Škoda Rapid Cabrio Škoda Rapid Cabrio Škoda Rapid Cabrio

Britský importér škodovek v 80. letech přišel s nápadem nabídnout kupé Rapid i jako kabriolet. Jeden teď můžete mít.

Britská škodovka ke spolupráci oslovila společnost Ludgate Design & Development z Tonbridge v Kentu, u níž kabriolet vznikal.

Existovaly dokonce dvě verze. Varianta Standard přišla prakticky o celou střechu a zadní okna, místo toho dostala bezpečnostní oblouk spojený s rámem předního okna. A pochopitelně také plátěnou střechu.

U provedení Lux zůstaly dveře i rámy oken, ta zadní však byla zmenšena. Plátěnou střechu v tomto případě zřejmě doplňoval i hardtop.

A právě verze Lux se nedávno objevila v české inzerci. Vzhledem k původu jde samozřejmě o vůz s pravostranným řízením. Stav je podle prodejce "slušný", což naznačují i fotografie. K vozu patří i zmíněná odnímatelná pevná střecha.

Vzhledem ke skutečnosti, že jde o jednu z posledních vyrobených Škod 136 Rapid, je z roku 1990, o pohon se stará vzadu uložená celohliníková třináctistovka o výkonu 63 koní (46 kW).

Cenu bohužel v inzerátu nenajdeme. V roce 2017 se však jeden Rapid ve stejné úpravě, možná však v lepším stavu, v Česku prodal ze 599 300 Kč.

video

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku