Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Revoluční tříkolová Yamaha Niken oficiálním motocyklem slavných cyklistických závodů

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 20. 3. 2019 • 18:01
50
Zobrazit náhledy (50)
Yamaha Niken GT Yamaha Niken GT Yamaha Niken GT Yamaha Niken GT Yamaha Niken GT Yamaha Niken GT Yamaha Niken GT Yamaha Niken GT Yamaha Niken GT Yamaha Niken GT Yamaha Niken GT Yamaha Niken GT Yamaha Niken GT Yamaha Niken GT Yamaha Niken GT Yamaha Niken GT Yamaha Niken GT Yamaha Niken GT Yamaha Niken GT Yamaha Niken GT Yamaha Niken GT Yamaha Niken GT Yamaha Niken GT Yamaha Niken GT Yamaha Niken GT Yamaha Niken GT Yamaha Niken GT Yamaha Niken GT Yamaha Niken GT Yamaha Niken GT Yamaha Niken GT Yamaha Niken GT Yamaha Niken GT Yamaha Niken GT Yamaha Niken GT Yamaha Niken GT Yamaha Niken GT Yamaha Niken GT Yamaha Niken GT Yamaha Niken GT Yamaha Niken GT Yamaha Niken GT Yamaha Niken GT Yamaha Niken GT Yamaha Niken GT
Tour de France, Giro d'Italia, La Vuelta a další populární cyklistické závody budou od letošního roku doprovázet výjimečné tříkolové motocykly Yamaha Niken.

Yamaha se jako oficiální partner A.S.O. a RCS Sports stala dodavatelem pořadatelských a doprovodných motocyklů Niken pro Tour de France, Giro d'Italia, La Vuelta a řadu dalších cyklistických závodů pořádaných ve Francii, Itálii, Španělsku a Belgii. Spolupráce a dodávky tříkolových motocyklů Niken jsou potvrzeny na tři roky.

První cyklistické závody, jichž se motocykly Yamaha Niken účastní, probíhají v Itálii, Francii a Belgii již v březnu a dubnu letošního roku.

Prvním podnikem ze slavného tria se pak stane Giro d'Italia, které startuje 11. května a po jednadvaceti etapách a po 3518,5 kilometrech skončí 2. června.

Následovat bude 6. července startující 106. ročník Tour de France, který do svého cíle dorazí po jednadvaceti etapách 28. července.

Poslední z trojice slavných závodů je pak podle kalendáře La Vuelta ve Španělsku, startující 24 srpna. Tento podnik rovněž nabídne 21 etap, jeho trasa je dlouhá 3272,2 km a cílem projedou závodníci 15. září 2019.

Yamaha odhalila koncept pojmenovaný Niken na podzim roku 2017 a vzápětí jej proměnila v sériový model. Návštěvníkům milánského veletrhu EICMA 2018 pak představila nové provedení tohoto modelu, které dává označením Niken GT jasně najevo, že je zaměřeno na cestování.

Model Niken při svém představení i následném uvedení na trh zaujal svým futuristickým designem a především řešením podvozku, resp. zavěšením a odpružením dvojice předních kol, využívajícím koncepci pojmenovanou Leaning Multi Wheeler, a umožňující velké úhly náklonu až do 45 stupňů.

Dvojice předních 15palcových kol má zajišťovat vyšší stabilitu stroje a zvyšovat pocit jistoty při jízdě po nekvalitním povrchu, ale zároveň nemá zvolená konstrukce zavěšení a odpružení předních kol nijak omezovat náklony v zatáčkách.

K pohonu modelu Niken slouží kapalinou chlazený řadový tříválec DOHC se vstřikováním paliva o objemu 847 cm3 s nejvyšším výkonem 84,6 kW (115 k) při 10.000 min-1 a točivým momentem 87,5 N.m při 8500 min-1. Tyto hodnoty míří na zadní 17palcové kolo prostřednictvím šestistupňové převodovky.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud