Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Rolls-Royce Wraith Inspired By Earth: Specialitka má na kapotě pohled na Blízký východ

Jan Zajíc Jan Zajíc 27. 10. 2020 • 16:35
9
Zobrazit náhledy (9)
Rolls-Royce Wraith Inspired By Earth Rolls-Royce Wraith Inspired By Earth Rolls-Royce Wraith Inspired By Earth Rolls-Royce Wraith Inspired By Earth

Když si objednáváte nový Rolls-Royce, nemusíte se držet zkrátka. Tradiční britská automobilka vám totiž umožní individualizovat jeho podobu. Zvenku i uvnitř.

Hezkým příkladem je tento Rolls-Royce Wraith, který nese přídomek Inspired by Earth, tedy v překladu "inspirováno Zemí". Proto ostatně dostal tmavě modrý lak (Royal Blue), který má reprezentovat zemský povrch. Ten z nějakých 70 procent tvoří voda.

Nechybí ani ručně malovaná boční linka, na níž najdeme odkaz na sluneční soustavu - linku přerušují siluety Slunce a planet Merkur, Venuše, Země, Mars, Jupiter, Saturn, Uran a Neptun. Stejné symboly zdobí také palubní desku a prahy. Sluneční soustavu Rolls-Royce znázornil i na stropnici.

Asi nejzajímavějším prvkem je však motiv na kapotě, vyvedený technikou airbrush. Jde o stylizovaný pohled na Blízký východ tak, jak je vidět z vesmíru. Airbrush si prý vyžádal více než 100 hodin práce.

Podobné téma se opět objevuje i v kabině, konkrétně jde o další airbrush, tentokrát v podobě realisticky vyhlížejícího satelitního snímku Blízkého východu, najdeme ho na palubní desce před spolujezdcem.

Motivu pak odpovídá také výběr materiálů v interiéru. Kožené čalounění sedadel má barvou připomínat pouště Arabského poloostrova, zatímco prvky v modrých odstínech reflektují řeky, jezera a další vodní plochy. Zelené detaily mají symbolizovat přírodu.

Na kolik jedinečný Rolls zákazníka přišel, bohužel nevíme.

video

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku