Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

S kupé to nekončí! Podívejte se na první fotky BMW 8 kabriolet

David Bureš David Bureš 20. 7. 2018 • 22:35
9
Zobrazit náhledy (9)
BMW 8 kabriolet BMW 8 kabriolet BMW 8 kabriolet BMW 8 kabriolet
Oživenou osmičkovou řadu čeká postupná expanze. Po kupé dorazí i další karosářské verze. Kabriolet už ladí formu před premiérou.

BMW letos způsobilo poprask představením kupé řady 8, kterým se mnichovská automobilka vrátila k osmičkové řadě. S nástupcem řady 6 to však nekončí, špionážní fotografie pořízené ve Skotsku dokazují blížící se příchod otevřené varianty. A její premiéra je podle všeho dříve, než se čekalo!

Na přiložených fotografiích se totiž druhá karosářská verze řady 8 odhaluje kompletně bez maskování. Snímky pořízené nedaleko skotského jezera Loch Assynt a zveřejněné britským Auto Expressem totiž unikly na internet z oficiálního focení propagačních materiálů k novému kabrioletu. Oficiální odhalení je tak podle všeho blízko, dojít by k němu mohlo ještě letos.

Fotografie samozřejmě potvrzují návaznost designu na již oficiálně odhalené kupé. Auto se na fotkách objevuje se staženou střechou, z dřívějších fotografií maskovaných prototypů auta však již víme, že střecha nového 8 kabrio bude plátěná.

Konec éry pevně skládacích střech se tak zdá nevyhnutelný. Plátěné řešení je totiž v dnešní době výhodnější, je významně lehčí, moderní materiály navíc zajišťují dostatečnou ochranu před hlukem i před zloději.

Nabídka motorů by měla kopírovat tu i kupé. Na špionážních snímcích je zachycena vrcholná varianta M850i xDrive, s dvakrát přeplňovaným osmiválcem o výkonu 390 kW, který pohání všechna kola prostřednictvím osmistupňového automatu. Druhým agregátem v nabídce kupé je turbodiesel 840d s 235 kW, jehož příchod se dá očekávat také u kabrioletu. Později se nabídka rozšíří, údajně se i v případě kabria počítá s vrcholnou specifikací M8.

BMW řady 8 kabriolet sice již neoficiálně prozradilo světu svoji tvář, zákazníci si ale na něj přesto počkají. S příchodem na trh se prý počítá až v létě 2019, ostatně již oficiálně odhalené kupé dorazí k prvním zákazníkům až během letošního listopadu. S příchodem kabria každopádně expanze osmičkové řady neskončí, dorazí ještě 8 Gran Coupé s dvěma páry dveří, jehož podoba již byla prozrazena patentovými snímky.

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud