Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Saleen se topí v dluzích, nejspíš zbankrotuje

Michal Fokt Michal Fokt 27. 11. 2014 • 22:19
16
4
Zobrazit náhledy (16)
Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth
Nad další známou značkou automobilového světa se stahují černá mračna. Americký úpravce a malovýrobce supersportů Saleen má obrovské dluhy.

V poslední době jsme byli svědky konce nebo přinejlepším změny majitele hned několika firem z autoprůmyslu a tento neradostný seznam se nám patrně rozšiřuje o firmu Saleen. Americkou společnost proslavil zejména vlastní supersport S7 a jeho okruhové závodní varianty, jádro její činnosti ale vždy představovaly automobilové úpravy. Ladilo se kdeco od Focusu přes Mustang a Camaro až po F-150, teď má však Saleen vážné finanční problémy.

Vážné je možná příliš slabé slovo. Na účtu automobilky bylo koncem září 7261 dolarů, zatímco firma dluží miliony dolarů, kam se podívá. Za první pololetí letošního roku vykázal provozní ztrátu skoro 3,1 milionu a celkově se jeho dluhy vyšplhaly za hranici sedmi milionů dolarů. Není tedy divu, že Steve Saleen jako poslední záchranu zkouší sehnat nového vlastníka, který by zaplatil dluhy a pokračoval v byznysu.

Majitel firmy patrně rozumí autům, obchodu ale už méně, opakuje se totiž situace z roku 2007, kdy musel z firmy, nesoucí jeho jméno, kvůli finančním potížím odejít. V roce 2012 vysoudil jméno své firmy zpátky a o dva roky později je Saleen opět na zavření. Navíc je nepravděpodobné, že by někdo o tuto tuningovou firmu projevil zájem. Možná nějaký znuděný šejk, ovšem pokud máte v budoucnost Saleenu víru, k nákupu akcií nikdy nebyla vhodnější doba, obchodují se za 2 centy.

Témata
Avatar - TeeJay
27. 11. 2014 13:41
Re: Saleen
Saleen už hodně dávno není S7, ale tuner Mustangů apod. A asi ne moc dobrý. ;-) Žádná velká škoda, řekl bych.
Avatar - euro89
27. 11. 2014 11:45
Saleen
Saleenu bude škoda. :-( Ačkoliv je na trhu spousta rychlejších, modernějších či exlusivnějších supersportů, tak Saleen měl pro mě jeden z nejhezčích designů. Tvar karoserie mi trochu připomíná legendární Jaguar XJ220. Nádherné auto!
Avatar - Czerwik
27. 11. 2014 11:28
:(
Škoda ho... [odkaz]

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud