Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Samsung SM3 naznačuje podobu nového Renaultu Megane Sedan

Ondřej Láník Ondřej Láník 3. 4. 2009 • 10:09
2
9
Korejské zájmy skupiny Renault-Nissan jsou reprezentovány zejména produkcí značky Samsung pro asijské trhy. Do Evropy se z Koreje dostal například Renault Koleos, ale to je zřejmě jen začátek užších vazeb.

Nejnovějším přírůstkem značky Samsung Motors se stane tříprostorový sedan nižší střední třídy, který vychází z nové generace Renaultu Megane. V detailech se korejské provedení - podobně jako v případě Koleosu - liší, příď je zcela jiná, ale základní rysy a proporce karoserie zůstanou. Do Evropy by se nový sedan měl dostat ještě letos. Novinkou by mělo být také jméno, místo Megane Sedan se očekává převzetí jména od studie Fluence. Automobil má údajně délku 4,61 m. Výroba pro Evropu by měla probíhat v Turecku.

Nový model je údajně jedním z těch, které mají v blízké budoucnosti rozšířit výrobní program Renaultu o elektromobily. Renault již podepsal několik dohod na vládní úrovni (mj. s Dánskem, Portugalskem a Izraelem) o podpoře elektromobilů a výstavbě nezbytné infrastruktury.

Vývoj automobilů v rámci projektu Better Place má na starosti Renault, cílem je vytvořit vůz s nulovými emisemi a jízdními výkony na úrovni auta se spalovacím motorem o objemu 1,6 litru. Na lithiových bateriích s dostatečnou kapacitou a rychlostí dobíjení pracuje společně Nissan a NEC.

Témata
16. 4. 2009 13:14
Re: Celkem pěkný
Proti Jettě to vypadá nenásilně a o dost vyváženěji.
Avatar - Pierro
6. 4. 2009 15:31
Re: Celkem pěkný
na Jettu???? >:D >:D >:D :yes: Dobrej fórek, pobavils mě... >:D
4. 4. 2009 10:27
Celkem pěkný
Není to sice žádný výkřik poslední módy, ale mně se to líbí víc než třeba Peugeoty s velkou hubou. Ale na Jettu to nemá a ani Megane mít nebude.
3. 4. 2009 22:51
Re: sedan RENAULT FLUENCE
No..ono je dost mozne ze to co vidime je okrem masky novy sedan nizsej strednej triedy od Renaultu, ktory ponesie meno Fluence.
Renault bude v nizsej strednej postupovat podobne ako v dolnej, kde ma hatchback Clio a designovo odlisny sedan Thalia.
V tomto pripade to bude hatch Megan a designovo odlisny sedan Fluence. ;-)
3. 4. 2009 19:25
Ach jaj
Zas sa uvedomte, ľudia, jasne že Renault nebude vyzerať takto.
Vpredu si napasujte predné partie z krátkeho Megana a vzadu to tiež bez zmeny nebude. Toto je Samsung, nie Renault, na ten si ešte asi trochu počkáme.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud