Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Šanghaj 2019: Čína miluje SUV. Tak jí Volkswagen naservíroval pět novinek

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 15. 4. 2019 • 08:44
88
8
Zobrazit náhledy (88)
Volkswagen ID.Roomzz Volkswagen ID.Roomzz Volkswagen ID.Roomzz Volkswagen SMV Concept Volkswagen SMV Concept Volkswagen SMV Concept Volkswagen SMV Concept Volkswagen SMV Concept Volkswagen Šanghaj 2019 Volkswagen SMV Concept Volkswagen SMV Concept Volkswagen SMV Concept Volkswagen SUV Coupé Concept Volkswagen SUV Coupé Concept Volkswagen SUV Coupé Concept Volkswagen SUV Coupé Concept Volkswagen SUV Coupé Concept Volkswagen SUV Coupé Concept Volkswagen SUV Coupé Concept Volkswagen Šanghaj 2019 Volkswagen SUV Coupé Concept Volkswagen SUV Coupé Concept Volkswagen SUV Coupé Concept Volkswagen SUV Coupé Concept Volkswagen SUV Coupé Concept Volkswagen SUV Coupé Concept Volkswagen SUV Coupé Concept Volkswagen SUV Coupé Concept Volkswagen SUV Coupé Concept Volkswagen SUV Coupé Concept Volkswagen Šanghaj 2019 Volkswagen Tayron Volkswagen Tayron Volkswagen Tayron Volkswagen Tayron Volkswagen T-Cross Volkswagen T-Cross Volkswagen T-Cross Volkswagen Teramont Volkswagen Teramont Volkswagen Teramont Volkswagen Šanghaj 2019 Volkswagen Teramont Volkswagen Teramont Volkswagen Teramont Volkswagen Teramont Volkswagen Teramont Volkswagen Teramont Volkswagen Teramont Volkswagen Teramont Volkswagen Teramont Volkswagen Teramont Volkswagen Šanghaj 2019 Volkswagen Teramont X Volkswagen Teramont X Volkswagen Teramont X Volkswagen Teramont X Volkswagen Teramont X Volkswagen Teramont X Volkswagen Teramont X Volkswagen Teramont X Volkswagen Teramont X Volkswagen Teramont X Volkswagen Šanghaj 2019 Volkswagen Tharu Volkswagen Tharu Volkswagen Tharu Volkswagen Tharu Volkswagen Tharu Volkswagen Tharu Volkswagen Tharu Volkswagen Tharu Volkswagen Tharu Volkswagen Tharu Volkswagen ID.Roomzz Volkswagen Tharu Volkswagen Tharu Volkswagen Tharu Volkswagen Tharu Volkswagen Tharu Volkswagen Tharu Volkswagen Touareg Volkswagen ID.Roomzz

Ještě před startem šanghajského autosalonu nás automobilka VW pozvala na vlastní akci, kde s předstihem odhalila pětku nových sportovně-užitkových vozů.

Volkswagen před časem čínským zákazníkům slíbil, že do konce roku 2018 budou moci vybírat z šesti různých SUV, která do té doby budou uvedena na trh. A automobilka svůj slib splnila. Teď v Šanghaji si vytyčila další cíl: počet sportovně-užitkových vozů na čínském trhu do roku 2020 zdvojnásobit! A po včerejším představení novinek není důvod pochybovat o tom, že by to tentokrát nemělo vyjít.

Masivní ofenzívu SUV není těžké pochopit. Čína je pro Volkswagen nejzajímavější trh, vždyť více než polovina jeho produkce putuje právě sem. Ročně VW prodá čínským zákazníkům přes dva miliony SUV a s květnatější nabídkou čísla pochopitelně porostou.

Ještě před startem prezentace jednotlivých modelů zaznělo, že uvidíme pět novinek, z nichž čtyři se představí ve světové premiéře. Posléze odstartovala světelná show a už nic nebránilo tomu, abychom se s jednotlivými vozy začali seznamovat.

Co všechno tedy početný seznam novinek čítá? Prvně Volkswagen T-Cross. Nejmenší člen sportovně-užitkové rodiny VW už se nám ve světové premiéře ukázal minulý rok v Amsterdamu a před pár dny oficiálně doputoval na český trh. Nyní se jej dočkali také Číňané a jak už to v jejich případě bývá, model prošel drobnými úpravami. Vzhledově se pozměnila příď i záď, jinačí je interiér a hlavně má vůz delší rozvor.

Společně s ním se tu objevil ještě jeden model, jenž má směle nakročeno do sériové produkce – Teramont X, tedy odvážnější verze Teramontu prodávaného v USA či Číně se svažující se střechou ve stylu kupé. Trend poslední doby ukazuje, že právě malé crossovery a další kříženci všeho druhu budou nějakou dobu in, takže se tomuto kroku ani nelze divit. SUV-kupé navíc není jediná kombinace, se kterou VW pracuje, vzpomeňme SUV-kabriolet na základech T-Rocu. Ale o něm zase někdy jindy...

Postupně se dostáváme k autům, která se na silnicích objeví až za nějaký čas. Volkswagen na soukromé akci představil ještě jedno SUV-kupé, tentokrát však koncept, který ale minimálně zvenčí působí skoro jako sériové auto. Naopak další koncept – rodinné SMV – už vypadá hodně futuristicky, což jen podtrhují sdružené diodové svítilny vpředu i vzadu. Toto SUV více než kterékoliv jiné připomíná spíše tradiční rodinná MPV, jen se v galerii podívejte na pohled z boku.

Už před startem události jsme věděli, že největším lákadlem večera má být koncept elektrického crossveru z rodiny ID., konkrétně ID. Roomzz. Vzhledem k tomu, kolik novinek tu automobilka ukázala, byla ale pozornost rozštěpena mezi všechny vozy. Proč by nás tedy měl ID. Roomzz zajímat více než ostatní modely? Volkswagen zatím nic oficiálně nepotvrdil, ale lze předpokládat, že toto auto jako jediné z představených modelů jistojistě uvidíme v Evropě. Tedy samozřejmě jeho sériovou podobu.

A aby toho nebylo k vidění málo, přivezl Volkswagen ukázat ještě další SUV, která prodává výhradně na čínském trhu – Tayron, Tharu nebo třeba klasický Teramont. Tak co, kdo z vás si troufne seřadit všechny sportovně-užitkové vozy Volkswagenu od nejmenšího po největší? Raději se to naučte rychle, než jejich počet zase o kousek povyroste.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
Avatar - CICERO
15. 4. 2019 19:59
Re: Made in China
To zas jako bacha! Přijde Kamura a Ti ztoho nakakani udělá malý japonsko! :D :-! 8-s 8-s >:-[] >:-[] :yes: Ale odvahu za to, že si stojíš za svým názorem, cením! ;-)
15. 4. 2019 19:49
Made in China
Už sa len neposerte so svojou Čínou !!!
Avatar - CICERO
15. 4. 2019 19:23
Re: Ať jdou do hajan stěma pixlema !!!
Já mám py*o trendy v Jeseníkách v kadiboudě ze dřeva, každé léto... Se taky počítá ??? :D :D :D Jinak tvůj příspěvek mě nesmírně pobavil, až sem přestal baštit špičkový šalatik abech se nezdusil, tak asi jo... :-) :D :D Dik za lidi jako ty :yes: :yes: :yes: Jsi duševně zdravý, mám Tě rád ;-) Btw: Vlček z AZNP je kdo? Jako: Až nebode piko nebo, co je to za stranu? :DDDDDDDD :DDDD Viš jak... složitá doba vyžaduje jednoduchá řešení... :D
15. 4. 2019 18:46
Re: Ať jdou do hajan stěma pixlema !!!
SUV je cool a trendy, kdejaká pipina si v tom vozí zadek = to je fakt (... a zabere dvě parkovací místa v nákupním centru). Ale s tím nic nenaděláš, i Vlček z AZNP říká "ES JÚ VÍ" je to pravé ořechové. A když do toho vrazíš baterky - no to je teprve COOL a TRENDY. Fyzice, ekonomice a ekologii navzdory.
Avatar - CICERO
15. 4. 2019 15:13
Re: Ať jdou do hajan stěma pixlema !!!
Výnosný Wurst… V plechu a dechtu, který Fiat včil voprčíl… Udělal fůzi s Tuskem a má klid... VW má skoro všechny ale i tak je v podivné situaci... :-) SEDAN je designová pornografie... né parodie na kombi pul metru nad zemí... Ikdyž některé kousky jsou zdařilejší... (leč jsou cenově jinde a proto na silnicích vídáme kombi 50 cm nad zemí a všechny ´´matky v produktivním věku ztoho vytíkají´´ … je to impozantní ( zvláště to obrovské množství plastů po obvodu těchto monstrozních zrůdiček na kolech...) A co na To říká pokroková eco nihilistka ze švédska, co je ještě pannou? No přece: Dám si bagetku a jedu vláčkééém :* ;-) Mňááu :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku