Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Scania a Navistar plánují spolupráci při dodávkách vozidel a služeb

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 21. 11. 2019 • 14:51
55
Zobrazit náhledy (55)
Scania XT Scania XT Scania XT Scania XT Scania XT Scania XT Scania XT Scania XT Scania XT Scania XT Scania XT Scania XT Scania XT Scania XT Scania XT Scania XT Scania XT Scania XT Scania XT Scania XT Scania XT Scania XT Scania XT Scania XT Scania XT Scania XT Scania XT Scania XT Scania XT Scania XT Scania XT Scania XT Scania XT Scania XT Scania XT Scania XT Scania XT Scania XT Scania XT Scania XT Scania XT Scania XT Scania XT Scania XT Scania XT Scania XT Scania XT Scania XT Scania XT Scania XT

Švédská Scania a severoamerický Navistar zkoumají možnosti spolupráce v oblasti dodávek těžkých nákladních vozidel a služeb pro těžební průmysl v Kanadě.

Společnosti Scania a Navistar oficiálně potvrdily, že studují možnosti vzájemně prospěšné spolupráce při dodávkách těžkých nákladních vozidel pro těžební průmysl v Kanadě. V případě, že vše půjde plánu, má být koncem roku 2020 společností Navistar zprostředkováno dodání omezeného počtu těžkých nákladních vozidel značky Scania pro zkoušky u vybraných provozovatelů.

Spolupráce má zahrnovat využití rozsáhlých znalostí a zkušeností společnosti Scania v oblastech vývoje, výroby i provozu těžkých nákladních vozidel v těžebním průmyslu spolu s doplňující podporou jejich provozovatelů v kombinaci s prodejní a servisní síti společnosti Navistar.

Scania má prověřené zkušenosti s poskytováním vysoce výkonných produktů a servisních řešení pro těžební průmysl. Tuto skutečnost ostatně velmi dobře dokazuje více než 10.000 těžkých nákladních vozidel švédské značky, provozovaných těžebním průmyslu například v Jižní Americe a Asii.

Navistar International Corporation není v Evropě právě nejznámější společností, i když ve Spojených státech patří k největším a nejstarším výrobcům užitkových vozidel. Historie tohoto koncernu sahá až do roku 1902, kdy došlo k fúzi mezi McCormick Harvesting Machine Company a Deering Harvester Company, jejímž výsledkem se stala International Harvester Company.

V roce 1986 došlo k přejmenování na Navistar International Corporation a v současnosti se tento koncern zaměřuje na nákladní automobily, autobusy, vojenská vozidla a výrobu motorů. Vedle své vlastní produkce se věnuje i spolupráci s automobilkami Ford nebo Mahindra a dalšími společnostmi. Pod značkou International Truck je v současnosti nabízeno celkem dvanáct modelových řad středně těžkých a těžkých nákladních automobilů.

Zdroj: Scania AB, Navistar Inc.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku