Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Scania Irizar i6s bude vozit české hokejisty

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 20. 12. 2019 • 01:02
6
Zobrazit náhledy (6)
Scania Irizar I6S pro české hokejisty

Scania připravila pro potřeby české hokejové reprezentace zcela nový autobus, který svými vlastnostmi vyhovuje potřebám všech týmů české reprezentace. 

Scania Irizar i6s je komfortní autobus pro dálkovou dopravu, který využívá řada sportovních týmu po celém světě. Pro potřeby české hokejové reprezentace bylo zvoleno provedení interiéru, které nabízí 49 míst k sezení. Samozřejmostí jsou komfortní sedadla, výkonná klimatizace. K příjemnému cestování má přispívat i speciální tónování bočních oken a dřevěný dekor podlahy.

Španělská karosárna Irizar, sídlící v baskickém Ormaiztegi (Gipuzkoa), použila za základ nového dvanáctimetrového autobusů pro české hokejisty dvounápravový podvozek Scania s přeplňovaným vznětovým šestiválcem o objemu 13 litrů. Pohonná jednotka v tomto vozidle disponuje nejvyšším výkonem 302 kW (410 k) a točivým momentem 2150 N.m.

„Národním týmům české hokejové reprezentace chceme poskytnout to nejlepší, proto jsme nyní zvolili právě tento model. Je komfortnější a díky svým rozměrům může lépe manévrovat v těsných prostorech okolo zimních stadionů a hotelů. Věříme, že s ním české hokejistky a hokejisté budou spokojeni,“ říká manažer prodeje autobusů Scania Lukáš Martinů.

Model Scania Irizar i6s tak nahradil předchozí autobus Scania Interlink, který koupila společnost VIP Line s.r.o. Také on zůstane v barvách národního týmu a bude stále prioritně určen pro potřeby hokejistů.

Zdroj: Scania Czech Republic s.r.o.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku