Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Scania odhaluje další bezpečnostní novinku: Vidí za roh!

Ladislav Černý Ladislav Černý 5. 3. 2021 • 03:42
10
Zobrazit náhledy (10)
Scania a revoluce v bezpečnosti Scania a revoluce v bezpečnosti Scania a revoluce v bezpečnosti Scania a revoluce v bezpečnosti Scania a revoluce v bezpečnosti

Scania po premiéře bočního airbagu ve světě nákladních vozidel odhalila další bezpečnostní novinku týkající se sledování okolí vozidla.

Nikdy v historii nedocházelo k tak velkému nárůstu bezpečnostních systémů v nákladních vozidlech jako v posledních pěti letech. Větší intenzitu zájmu o řidiče, kterých je vzhledem k transportu všeho možného a snad i nemožného křížem krážem Evropou, provází extrémní nárůst technologických možností.

Společnost představila první boční okenní airbag pro nákladní vozidla na světě. Nová generace nákladních vozidel zahrnuje rovněž odolnější kabinu, při jejíž výrobě byla použita vysokopevnostní ocel.

Pro všechny řidiče nákladních vozidel bývá odbočení vpravo na křižovatce velmi citlivým okamžikem. Ani pomocí zrcátek není možné stoprocentně vyloučit riziko střetu s osobou či zvířetem, zároveň odpovědnost leží výhradně na řidiči. Ulice ve městech se mimo nouzový stav vyznačují velmi rušným provozem se značným pohybem chodců, matek s kočárky a cyklistů.

Po kontrole situace v bočním zpětném zrcátku zapne řidič ukazatel směru a začne zatáčet. Scania nabídla sledování mrtvého úhlu na pravé straně vozidla. Jak funguje?

Když vozidlo detekuje předmět na pravé straně vozu, náhle v kabině zazní výstražný zvukový signál. Po zabrzdění může řidič spatřit vystresovaného otce, jak na kole jede vyzvednout děti ze školky. Incidentu zabránila upozorněním řidiče nová integrovaná bezpečnostní funkce nákladního vozidla Scania.

Boční detekce objektů sice představuje nejnovější bezpečnostní funkci od švédské společnosti.

Začátkem tisíciletí došlo ke vzniku nové éry v oblasti bezpečnosti dopravy a silničního provozu. Byly zavedeny aktivní elektronické systémy pomáhající řidičům, včetně stabilizace ESP v roce 2004.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku