Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Scania neustále zvyšuje bezpečnost nákladních vozidel

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 3. 3. 2020 • 10:24
12
Zobrazit náhledy (12)
Scania a revoluce v bezpečnosti Scania a revoluce v bezpečnosti Scania a revoluce v bezpečnosti Scania a revoluce v bezpečnosti Scania a revoluce v bezpečnosti Scania a revoluce v bezpečnosti Scania a revoluce v bezpečnosti

Společnost Scania klade vysoký důraz na bezpečnost. Každé vozidlo této značky splňuje ty nejpřísnější bezpečnostní nároky, které jsou na ně kladeny.

Historie zásadních pokroků v bezpečnosti nákladních vozidel je již od počátku padesátých let dvacátého století pevně spjata se značkou Scania. Mezi nejdůležitější mezníky patří zavedení dvouokruhové brzdové soustavy s automatickým napínačem a pružinovou brzdou. Roku 1970 se stal základní součástí výbavy nákladních automobilů Scania bezpečnostní pás, a v osmdesátých letech byl představen revoluční systém ABS.

Bezpečnost jednoduše patří mezi základní hodnoty společnosti Scania a ta prakticky neustále pracuje na zvyšování ochrany řidičů i ostatních účastníků silničního provozu. Hlavní oblasti zaměření zahrnují pasivní bezpečnost i aktivní bezpečnost. To znamená navrhování bezpečných ergonomických kabin a rovněž i vývoj chytrých hardwarových řešení a inteligentních podpůrných systémů.

Společnost Scania uvádí, že začátkem 21. století došlo ke vzniku nové éry v oblasti bezpečnosti dopravy a silničního provozu. Byly zavedeny aktivní elektronické systémy pomáhající řidičům, včetně elektronického stabilizačního programu (ESP). Tato funkce, která byla představena v roce 2004, stabilizuje nákladní vozidlo v případě hrozícího rizika smyku, převrácení nebo vzpříčení. V roce 2013 zavedla Scania u svých vozidel systém pokročilého nouzového brzdění (AEB), který snižuje riziko kolize vozidla s vozidlem jedoucím před ním.

S uvedením nové generace nákladních vozidel v roce 2016 posunula společnost Scania bezpečnost na zcela novou úroveň. Společnost představila první boční okenní airbag pro nákladní vozidla na světě a nová generace nákladních vozidel zahrnuje rovněž odolnější kabinu, při jejíž výrobě byla použita ocel s mimořádně vysokou pevností.

V průběhu celé své historie společnost Scania neustále vyvíjela a přidávala nové funkce za účelem zajištění bezpečnosti řidičů i ostatních účastníků silničního provozu. Z pestré palety asistenčních systémů tak lze mimo jiné připomenout i varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu a novou funkci boční detekce objektů, upozorňující řidiče na pohyb ve slepém úhlu.  

Zdroj: Scania AB, Scania Czech Republic s.r.o.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku