Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Scania zavádí Den klimatu

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 17. 9. 2019 • 02:53
20
3
Zobrazit náhledy (20)
Scania Scania Scania Scania Scania Scania Scania Scania Scania Scania Scania Scania Scania Scania Scania

 Společnost Scania jako důkaz svého závazku bojovat proti změně klimatu a podporovat dosažení cílů stanovených v Pařížské dohodě organizuje iniciativu Den klimatu.

Společnost Scania naplánovala Den klimatu na 20. září, kdy se uskuteční jako předchůdce konference OSN o změně klimatu konané v New Yorku. V tento den se činnost v centrále společnosti Scania i ve výrobních závodech a místních jednotkách společnosti Scania po celém světě na jednu hodinu zastaví.

Během této hodiny se zaměstnanci dozví více informací o změně klimatu a společnost Scania se zaměří na myšlenky všech zaměstnanců týkající se toho, jak může zajistit dosažení ještě větší udržitelnosti ve všech aspektech své činnosti.

„Při veškeré naší činnosti dbáme na udržitelnost, která má hluboký dopad na naše produkty, naši výrobu a způsob našeho podnikání,“ říká prezident a generální ředitel Henrik Henriksson. „Nyní jsme se rozhodli učinit další krok a zvolili jsme školení jako vhodný postup v rámci naší iniciativy Den klimatu, protože jsme přesvědčeni, že zvyšování znalostí o změně klimatu je důležité pro splnění cílů stanovených v Pařížské dohodě.“

„Podnikání hraje v boji proti změně klimatu důležitou roli. Nemůžeme nečinně sedět a čekat, až ostatní něco udělají. Chtěl bych vyzvat další společnosti, aby se tímto tématem také zabývaly, protože věřím, že společně dokážeme věci značně ovlivnit,“ pokračuje Henriksson.

Společnost Scania se zavázala podporovat posun směrem k udržitelnému systému dopravy. Den klimatu je dalším krokem při plnění tohoto poslání. Společnost Scania neustále pracuje na minimalizaci emisí ze svých produktů. Tato ambice se vztahuje rovněž na snižování úrovní emisí vytvářených v důsledku vlastní činnosti a zmenšování ekologické stopy v těchto oblastech.

Společnost Scania se v posledních letech zavázala k celé řadě cílů, z nichž lze zmínit například snížení CO2 u její pozemní dopravy na přepravenou tunu o 50 procent do roku 2025 nebo přechod na elektřinu vyráběnou zcela bez použití fosilních zdrojů do roku 2020.

Zdroj: Scania Czech Republic s.r.o.

Související články

Témata
Avatar - WinDiesel
17. 9. 2019 19:54
Švédi blbnete na kvadrát
Soutěžíte s Němci?
Ale vlastně Scanii vlastní Němci, takže jasné.
Avatar - Ada je zase tady
17. 9. 2019 13:17
Každý diesel
má před sebou fascinující budoucnost!

Společnost Scania se v posledních letech zavázala k celé řadě cílů, z nichž lze zmínit například snížení CO2 u její pozemní dopravy na přepravenou tunu o 50 procent. Tohle se zastaralým benzínovým motorem nezvládnete.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku