Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Seat Ibiza Cupra: Počítačové rendery odhalují podobu nového hot-hatche

Michal Fokt Michal Fokt 30. 8. 2013
7
10
Zobrazit náhledy (7)
Seat Ibiza Seat Ibiza
Už víme, jak bude zhruba vypadat nová generace Seatu Ibiza a to rovnou v jeho nejsportovnější verzi. Může za to evropský Úřad pro harmonizaci vnitřního trhu, zabývající se v rámci EU ochranou designu.

Seat by měl být tou značkou koncernu VW, která se vyznačuje emotivním designem, jenž má být v souladu s jižanským temperamentem a sportovním zaměřením značky. Že tomu tam v minulosti ne vždy bylo, víme moc dobře, teď ale ve Španělsku očividně zase jdou do sebe. Nový Leon je velmi vydařená záležitost a vše zatím naznačuje tomu, že připravovaná nová Ibiza na tom nebude jinak.

Počítačové rendery, které dostal kvůli ochraně průmyslového vzoru úřad Office for Harmonisation in the Internal Market (OHIM), ve velmi hrubých rysech naznačují, co se na nás v Martorellu chystá. Auto už by nemělo být postaveno na nové koncernové platformě PQ25, což by mu mělo zajistit větší vnější rozměry i prostornější interiér, ale byla tu přece řeč o emocích...

Pokud jde o příď auta, nová Ibiza dostane trojúhelníkovou masku chladiče, nízké, široké světlomety s denním LED, zasahující do blatníků a rozměrné nasávací otvory v předním nárazníku. Z profilu si auto ponechá charakteristické dva výrazné prolisy, budou ale řešeny trochu jinak, přičemž ten zadní bude plynule přecházet do zádě. Cupra k tomu přidá navíc velká kola, vrtané brzdové kotouče a zvýrazněné prahy.

Záď se bude chlubit výrazným LED svítilnami ve tvaru písmene V, u Cupry ani zde nemohou chybět otvory v nárazníku, střešní křídlo a trojúhelníkové koncovky výfuku budou vyvedeny středem. Trojúhelníkový, respektive V-motiv se bude opakovat i v kabině, ať už půjde o volant nebo středový panel. Zatím to tedy vypadá, že by se nová Ibiza mohla po vizuální stránce povést, co myslíte?

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Ale ale
jossalito
| 30. 8. 2013
Masku má Seat svou a staví na ni všechny sevé modely. Dokonce ji má koncernově danou.
Takže to je jen další důkaz, že tohle pochází od nějaké fandy.
Ale ale
SamanAR
| 30. 8. 2013
pro "patentovej urad" se pouzivaji ortograficke pohledy a to zcela zamerne, tam nejde oto aby to vypadalo hezky, ale aby byli videt všechny dulezite detaily

tohle jsou ciste fanouskovske rendry nejakeho grafika, co ale evidentne moc neumi nastavit samotnej renderer

model od automobilky to nebude zcela jiste, par jsem jich jiz mel moznost videt a pracovat s nima pro marketingove ucely, a tohle vypada ze nemá prilis odladeny meshflow, občas zub, nedotazene hrany, takove mixpoly co je zespoda evidentne dute :-)
Avatar - salamoon
smetie
salamoon
| 30. 8. 2013
preco sem uverejnujete kazde smetie,ktore najdete na webe?

nedavno to bolo volvo ds9,teraz tento vyfabulovany odpad clanok z par fanusikovskych rendrov....? :no: :no: :no:
Ale ale
_MT_
| 30. 8. 2013
K čemu by jim to bylo? CATIA ti něco takového neukáže, to musí být render. A v takové podobě jim je k ničemu. Samotné provedení odpovídá spíš amatérovi.
Avatar - Emel
Ale ale
Emel
| 30. 8. 2013
Ten čumák se mi moc nelíbí... ani ten kus plechu zasahující do světla, ani ta trojúhelníková maska.

Osobně bych sázel na větší unifikaci s Leonem...