Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Seat představuje světu svůj první sériový elektromobil. Láká hlavně na nízkou cenu

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 4. 6. 2019
14
5
Zobrazit náhledy (14)
Seat Mii electric Seat Mii electric Seat Mii electric Seat Mii electric Seat Mii electric Seat Mii electric Seat Mii electric Seat Mii electric Seat Mii electric

Prvním elektromobilem španělské značky nakonec nebude model el-Born, ale po vzoru Škodovky čistě elektrická verze nejmenšího modelu v nabídce. Přivítejte Mii Electric.

Není to tak dávno, co jsme vás detailněji seznámili s prvním elektromobilem mladoboleslavské Škody. Je jím elektrická verze malého městského vozu s názvem Citigoe iV. Pro stejný krok se nakonec rozhodl i španělský Seat. Původně měl být sice debutovým elektromobilem značky model el-Born (sourozenec Volkswagenu ID.), ale nakonec je jím Mii Electric.

Nejmenší model v nabídce sdílí elektrický pohon se citigem, elektromotor tu poskytuje výkon 61 kW a 212 newtonmetrů točivého momentu. Jednotka pohánějící přední kola získává svoji energii z lithium-iontové baterie s kapacitou 36,8 kWh a dle metodiky WLTP slibuje dojezd 260 kilometrů na jedno nabití. Seat si pochvaluje hbitý odpich auta, z klidu na 50 km/h to trvá jen 3,9 sekundy, což řidiči při popojíždění v centrech měst jistě ocení.

Podobně jako první moderní elektromobil Škody nevypadá ani Mii Electric ve srovnání s konvenční verzi výrazně jinak. Auto tak poznáte hlavně díky „elektrickým“ nápisům na karoserii, poznávacím znamením mohou být i šestnáctipalcová kola z lehké slitiny se speciálním designem. Uvnitř je připraven nový přístrojový panel, vyhřívané sedačky, jakož i volant a řadicí páka v kůži.

Mii Electric dostává také více bezpečnostních technologií ve standardní výbavě. Řidič se může spolehnout například na hlídání jízdního pruhu či rozpoznávání dopravních značek. Model je zároveň prvním autem Seatu, které umožňuje vzdálený přístup a správu prostřednictvím aplikace pro chytré telefony.

Španělská automobilka říká, že první vozy dorazí k novopečeným majitelům z Evropy v prvním čtvrtletí příštího roku. Zástupci značky slibují, že půjde o jeden z cenově nejdostupnějších elektromobilů vůbec, byť na oficiální ceníky si zatím musíme počkat. Elektrické vozítko půjde objednat už na podzim letošního roku, výrobu obstará závod v Bratislavě.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Škoda citago iv
| 5. 6. 2019
Citago se prodava za 420 000 + kč jsou dve verze
Cena
| 5. 6. 2019
Článek úplně o ničem.Auto láká na nízkou cenu,ovšem na ceník si musíme ještě počkat.Kdo kam chodí na ty názvy článků.
Za 200 tis
| 4. 6. 2019
jako auto jen do města - proč ne, klidně ano . Asi bych snesl i 250 tis. Kč. Užitná hodnota tohohle auta je malá a hromada stojí 10 Kč na den a nemusím hledat parkování - tak nevím.
Re: Pointa
| 4. 6. 2019
Také jsem ji v článku nenašel. Jinak stejná nuda jako u Citiga. Tak nějak nevím, čím by mě tenhle prcek zaujal.... Už vím, jako ojetina za málo peněz s benzínovým litříkem, když bych potřeboval jen auto do města ;-)
Pointa
| 4. 6. 2019
Žádné lákání na nízkou cenu jsem nezaznamenal. Nikde ji nevidím a bez ní se pointa článku rozplývá v mlze.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku