Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Šéf amerického zastoupení Volkswagenu stane před komisí kvůli Dieselgate

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 2. 10. 2015 • 21:02
4
Už brzy možná budeme znát odpověď na otázku, kdo konkrétně stojí za kauzou Dieselgate. Příští týden zasedne vyšetřovací komise amerického Kongresu.

Šéf aktivit německé automobilky Volkswagen ve Spojených státech Michael Horn bude příští týden vypovídat před vyšetřovací komisí amerického Kongresu ohledně skandálu s falšováním údajů o emisích naftových vozů. Mexická divize Volkswagenu se po skandálu rozhodla zrušit původně plánované mimořádné směny v továrně ve městě Puebla.

Horn 8. října předstoupí před vyšetřovací komisi výboru americké Sněmovny reprezentantů pro energetiku a obchod. Volkswagen minulý měsíc přiznal, že do zhruba 11 milionů naftových aut v celém světě instaloval software umožňující manipulovat s testy emisí.

„Americký lid chce vědět, proč byl software do vozů instalován, jakým způsobem bylo o jeho instalaci rozhodnuto a jak je možné, že tak dlouhou dobu unikal odhalení. Přineseme odpovědi," uvedl podle agentury Reuters předseda vyšetřovací komise Tim Murphy.

Agentura DPA informovala, že továrna Volkswagenu v Mexiku zruší plány na zavedení sobotních směn. Mexická divize VW nicméně podle DPA popřela zprávy o tom, že v závodě plánuje zkracování pracovní doby či odstávky. Továrna v Puebla je druhým největším závodem Volkswagenu na světě, ročně vyrobí více než půl milionu vozů.

Volkswagen již v reakci na skandál s falšováním údajů o emisích zrušil mimořádnou směnu v hlavní továrně na výrobu motorů v dolnosaském Salzgitteru. Společnost tento týden rovněž oznámila, že její finanční divize pozastavila přijímání nových zaměstnanců.

Související články

Témata
2. 10. 2015 21:28
OB
Zdá se, že obětního beránka již mají. Teď ještě zbývá najít toho opravdového blba, který to nechal dojít tak daleko. :-!
2. 10. 2015 18:18
Však ten "manažeris" nebol schopný, ...
... ani týždeň po vypuknutí škandálu, stiahnuť na americkom trhu z webových stránok ponuky modelov "Clean Diese"l!!!
2. 10. 2015 18:17
Však ten "manažeris" nebol schopný, ...
... ani týždeň po vypuknutí škandálu, stiahnuť na americkom trhu z webových stránok ponuku modelov "Clean Diesel"!!!
2. 10. 2015 17:15
kto konkrétne? celý manažment
Zrejme tam bude snaha nájsť nejakú figúrku, ktorá to akože celé spískala, tú verejne zbičujú (za pár e) a ide sa ďalej.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud