Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda Auto plánuje rozvoj v Číně a bude pokračovat v investicích

ČTK ČTK 12. 1. 2019 • 16:08
24
3
Zobrazit náhledy (24)
Škoda Kodiaq GT Škoda Kodiaq GT Škoda Kodiaq GT Škoda Kodiaq GT Škoda Kodiaq GT Škoda Kodiaq GT Škoda Kodiaq GT Škoda Kodiaq GT Škoda Kodiaq GT Škoda Kodiaq GT Škoda Kodiaq GT Za elegantnější siluetu se platí menším kufrem. Čínské škodovky nešetří chromem. Škoda Kodiaq GT Škoda Kodiaq GT Ostřeji řezané rysy, černá linka pod maskou, štíhlejší zadní lampy i sportovní sedačky dávají Kodiaqu GT svébytný výraz Škoda Kodiaq GT Škoda Kodiaq GT Škoda Kodiaq GT
Škoda Auto plánuje další dlouhodobý rozvoj na čínském trhu a bude pokračovat v investicích v Číně, která je největším trhem značky.

Výroky prezidenta Miloše Zemana, že by Čína kvůli sporu o používání technologií Huawei ZTE ve veřejné sféře přistoupila k sankcím, nebude Škoda Auto blíže komentovat, řekl ČTK vedoucí komunikace podniku Tomáš Kotera.

Zeman ve čtvrtek uvedl, že Čína chystá vůči Praze odvetná opatření kvůli předvánočnímu varování bezpečnostních úřadů, že používání softwaru i hardwaru čínských firem Huawei a ZTE představuje bezpečnostní hrozbu. Zeman prohlásil, že kvůli varování je v ohrožení investice automobilky Škody Auto v Číně i aktivity dalších firem.

"Čína je největším trhem značky Škoda a důležitý pilíř jejího dalšího růstu. V roce 2018 dosáhla Škoda v Číně nejlepšího výsledku v historii a tamním zákazníkům dodala celkem 341.000 vozů. Škoda plánuje další dlouhodobý rozvoj na čínském trhu. Budeme i nadále pokračovat v investicích v Číně a čínským zákazníkům nabízet prvotřídní produkty a služby. Prosíme o pochopení, ale tuto záležitost nebudeme blíže komentovat," uvedla v reakci na to automobilka na dotaz ČTK.

Varování vydal Úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB), o potenciálním nebezpečí se zmiňovala i Bezpečnostní informační služba (BIS). Zeman ve čtvrtek řekl, že ředitelé NÚKIB Dušan Navrátil a Bezpečnostní informační služby Michal Koudelka poškodili zájmy českých firem v Číně.

Škoda loni dosáhla v Číně nejlepšího výsledku v historii a tamním zákazníkům dodala 341.000 vozů, meziročně o o 4,9 procenta víc. Celosvětově firma zákazníkům loni dodala 1,25 milionu vozidel. "Čína je největším trhem značky Škoda a důležitý pilíř jejího dalšího růstu," řekl Kotera.

Význam Číny pro Škoda Auto je patrný i tím, že některé modely prodává jen na tamním trhu. Letos v Číně například zahájila prodej malého SUV Kamiq, který je dostupný jen na čínském trhu. Loni v listopadu automobilka oficiálně představila další čínské SUV Kodiaq GT. V budoucnosti by měly tvořit SUV vozy 60 procent prodejů Škody Auto v Číně.

Automobilka chce do roku 2020 zdvojnásobit dodávky čínským zákazníkům na 600.000 vozů ročně. Čína je od roku 2010 největším trhem Škody Auto, na tamní trh vstoupila v roce 2007.

V následujících třech letech se chce firma v Číně zaměřit na zviditelnění značky Škoda, investovat chce do komunikace i sponzoringu různých akcí. Důležitý bude příchod elektromobility, zde bude firma volit podobnou strategii jako na jiných trzích. Do roku 2025 chce Škoda celosvětově představit deset elektrifikovaných modelů, do roku 2020 pak 19 nových modelů s klasickým pohonem, pět z toho bude určeno pro Čínu.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
12. 1. 2019 17:26
Re: ..
relatívne darí?

"At present, Skoda accounts for 1.6 to 1.7 percent of the Chinese automobile market, which is not enough. Our goal is to double that," said Bernhard Maier, CEO of Skoda Auto on Nov 5 in Shanghai, where he was attending the first China International Import Expo.

Podľa posledných čísel to ani na taký trhový podiel nevyzerá, skôr niekde medzi 1,3 - 1,4%.
Avatar - vabis
12. 1. 2019 16:19
Re: ..
V Číně se narozdíl od Indie Škodoce relativně daří :yes: Zemana nemá smysl komentovat, čas to vyřeší sám.
Avatar - VDC
12. 1. 2019 13:03
..
Jo, kamarádi, když vám to čučkaři zavařili, tak už si v Číně ani neuprdnete!

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku