Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda by se mohla dostat přes Indii na jihoamerický trh, říká její šéf

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 8. 3. 2018 • 08:16
7
Škoda Auto by se mohla prostřednictvím projektu malého koncernového vozu pro Indii dostat na jihoamerický trh.

Automobilka vyvíjí pro celý koncern Volkswagen platformu pro konkurenceschopné objemové modely, které by se měly vyrábět v Indii pod značkami Škoda a Volkswagen. Rozhodnutí o zahájení výroby má padnout letos. Na autosalonu v Ženevě to v ČTK uvedl Bernhard Maier.

"Je možné, že pokud bychom včas úspěšně zrealizovali projekt v Indii, že bychom tam vyráběli vozy nejen pro tamní trh, ale že bychom je mohli vozit do některých jihoamerických zemí," řekl.

Škoda loni původně jednala o spolupráci na vývoji auta s největším indickým výrobcem Tata. Nakonec se nedohodli, takže automobilka se rozhodla vůz vyvíjet pro koncern Volkswagen samostatně. Podle Maiera by se v Indii mohl vyrábět malý automobil o velikosti Fabie a kompaktní SUV na bázi modelu VW T-Cross.

Škoda chce ve výrobních závodech koncernu v Indii produkovat výhledově více než 300.000 aut ročně. Na svém stěžejním trhu v Číně pak chce zvýšit produkci ze stávajících více než 300.000 vozů na dvojnásobek. To přispěje k naplnění cíle vyrábět v roce 2025 dva miliony aut místo současných 1,2 milionu.

Automobilka rovněž plánuje vstup na 18 nových trhů, čímž jejich celkový počet vzroste na 120. Letos to má být Singapur a v příštím roce Jihoafrická republika. Spojené státy, o kterých se hovořilo v minulých letech, mezi plánovanými novými trhy nejsou.

Témata
Avatar - 3_diamanty
8. 3. 2018 22:21
ako Columbus
>:D
8. 3. 2018 21:36
Kedy konečne VW hodí na EÚ trh ...
atmo-motor 1,5 litra?!
Dvorná redakcia nemá interné info? ;-)
8. 3. 2018 21:34
Re: fascinuje mne pořád
USA je mimo misu. A aj keď bude USA na hunte tak si ju kupovať nebudú. Lebo keď nie sú chechtáky, tak sa jazdí na tom, čo stojí na dvore. ;-)
8. 3. 2018 21:32
Re: fascinuje mne pořád
... místní reakce, reakcí, redakce, ...? ;-)
Avatar - Joky
8. 3. 2018 21:04
Re: fascinuje mne pořád
slušně vymytý mozek místní redakcí a podobnou pakáží...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku