Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda Electric dodá nové trolejbusy do Rumunska

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 20. 8. 2019 • 10:39
11
Zobrazit náhledy (11)
Škoda Electric dodá nové trolejbusy do Rumunska Škoda Electric dodá nové trolejbusy do Rumunska Škoda Electric dodá nové trolejbusy do Rumunska Škoda Electric dodá nové trolejbusy do Rumunska Škoda Electric dodá nové trolejbusy do Rumunska Škoda Electric dodá nové trolejbusy do Rumunska

Škoda Electric získala novou exportní zakázku na dodávku trolejbusů pro rumunské město Brašov.

Škoda Electric se bude významně podílet na dodávce 26 nových nízkopodlažních kloubových trolejbusů pro rumunské město Brašov. Plzeňská společnost zajistí dodávku kompletní elektrovýzbroje včetně montáže a finálního otestování vozidel ve svém plzeňském závodě.

„Jedná se o potvrzení úspěšné strategie naší plzeňské společnosti na rumunském trhu. Minulý rok jsme dodali poslední ze 17 trolejbusů pro město Galati, již dříve zamířilo přes padesát trolejbusů do měst Temešvár a Baia Mare, kde úspěšně slouží v provozu s cestujícími. Tento rok budeme realizovat další velkou zakázku pro Rumunsko a tou je výroba padesáti kloubových trolejbusů pro město Cluj-Napoca,“ říká obchodní manažer Škody Electric Pavel Kuch.

Dopravní podnik v Brašově díky aktuální dodávce obnoví část vozového parku novými osmnáctimetrovými trolejbusy. Trolejbusy budou vybaveny bateriemi, které umožní využívat vozidla i v místech, kde chybí napájecí infrastruktura, v režimu elektrobusu budou schopny vozy běžně ujet nejméně pět kilometrů.

Každý vůz nabídne celkovou kapacitu 130 cestujících, trolejbusy budou kompletně klimatizované, mají moderní informační systémy, nabídnou wi-fi připojení, nebo USB konektory pro nabíjení telefonů a dalších mobilních zařízení.

Nízkopodlažní kloubové trolejbusy Škoda 27 Tr využívají karoserie polských autobusů Solaris řady Urbino vozidla s celkovou délkou 18.000 mm, šířkou 2550 mm a výškou 3450 mm disponují výkonem 240 kW a jejich maximální rychlost je 65 km/h.

Rumunský zákazník bude zakázku spolufinancovat prostřednictvím programu ROP 2014–2020 z Evropského fondu pro regionální rozvoj (ERDF). Finálním dodavatelem pro rumunského zákazníka bude společnost Solaris.

Zdroj: ŠKODA TRANSPORTATION a.s.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku