Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda Fabia III vyzrazena! Nabídne větší kufr a pohlednější design

Vitek Vitek 9. 4. 2012
2
128
Čtrnáctideník AutoTip přináší v aktuálním vydání informace o chystaných modelech Škody. Vedle Fabie je to třeba i velké SUV, které by se mohlo jmenovat Snowman.

Šachová partie koncernů VW a Hyundai/Kia pokračuje. Dost zásadní roli přitom hraje česká značka Škoda Auto, píše AutoTip. Zatímco Kia a Hyundai během uplynulých dvou let prakticky kompletně obnovily modelovou nabídku, dva prodejní pilíře Škody jsou na trhu již pátým (Fabia), respektive osmým rokem (Octavia). Pokud chce rozmach Korejců zásadně přibrzdit, má Škoda Auto nejvyšší čas zahájit avizovanou smršť novinek.

Nejvíce pozornosti na sebe momentálně poutá Rapid. V řeči výrobce „kompaktní limuzína“ se měla představit již v březnu v Ženevě, nakonec ale koncernové vedení dalo přednost technicky identickému Seatu Toledo.

Související články

Jaro 2014 má být ve znamení třetí generace řady Fabia. I ona díky platformě MQB zhubne, počítá se s mírně delším rozvorem a zavazadelníkem zvětšeným na zhruba 350 l (nyní 315 l). Mezi hlavní úkoly designérů patří zamezit opakování chyby současné verze. Ta je totiž opticky (i fakticky) úzká a vysoká. Novinka získá podobnou tvář jako rapid - tedy s nízkými, do blatníků protaženými hranatými světlomety. Zajímavým jednotícím prvkem má být zvýšený přechod pontonu plechu zadních dveří do sloupku C. I tady se počítá s novou generací motorů včetně důkladně modernizovaných turbodieselových tříválců 1.2 TDI s výkonem 55 a 66 kW (v prodeji od modelového roku 2015). S nimi by se z nové fabie mohlo stát auto s třílitrovou spotřebou...

Více informací o připravovaných novinkách Škody včetně velkého SUV „Snowman“ přináší AutoTip v čísle 08/2012, které vychází 9. dubna.

Témata

Diskuse: Přidat názor

Avatar - chlapecx
velká show
chlapecx
| 18. 6. 2012
jo jenže ty jako tupec neuvažuejš následující:
1) octavia šla s cenou DOLŮ - i proto už se všichni těší na RAPIDA, aby vyplnil díru a Octavia MOHLA jít trochu "výše" samozřejmě v další generaci to nebude tak "nápadné" :-)
2) Tour, jako předfacelift se započítává zvlášť, nebo DOHROMADY? :-)
3) u SUPA NEPŘEKVAPUJE, když SUP II je asi 1000x hezčí než SUP I (není to "Stejně vypadající" - měl stejně hnusný světla jako OI, ale "větší" - asi jako Passat s logem Škoda:-)) - a o pár set tisíc dražší Octavia :-D" nemlvuě o motorech :-) navíc je zde COMBI a PASSAT má silnou konkurenci východně od Deutschlandu že :-) TAKŽE??? :-)
4) no, kdo by jen kvůli proporcím na šířku volil "Fabii I" kde by ale na délku si SKORO VZADU NESEDL, a vepředu i vzadu MĚL HLAVU až NA STŘEŠE :-) tak je u mě BLB :-) a to nemluvě o MOTORECH :-) HTP bylo POSÍLENO, technicky DOLADĚNO, některé jeho kosntrukční vady Upraveny, spotřeba šla mírně dolů, živost a výkonnost ve "vyšších rychlostech" je TAKY o maličko lepší než u první generace.... a nemluvě o dalších starých 1,4, 1,6... a tak dále.... a TSI má sice nějaké mouchy, ale tam je to asi jako s "acerem" :-) dělá se jich tolik, že pár jich ovšem "klekne" :-) taky se to ale "vychytá že" :-) přece jen je to motor mající "pár let" :-) :-!
Zaujímavý grafický návrh...
vrkuboy
| 26. 5. 2012
červená karoserie ale odraz na zemi je odlesk stříbrné karoserie >:D
Avatar - avatas
Sedím si na větvi
avatas
| 16. 5. 2012
Sedím si tak na větvi,čekám že Darwinova teorie zapracuje a já vztyčen na zadní skočím dolů a půjdu pěšky.Ale nač pospíchat,když bych po chvilce uviděl "novou" Fábii,která na stromě zjevně pobude déle,jak já...... :no:
Dokonca to od skody asi aj odkukali
npc
| 4. 5. 2012
ve svete... tim myslis v Indii ?
Jinak ten design je na mile za korejcema.. a korejci jsou v prodeji a tohle je navrh.... ;-\
Avatar - Jurrisek
Dokonca to od skody asi aj odkukali
Jurrisek
| 4. 5. 2012
Asi proto se tak všude ve světě líbí a maj tak velké prodeje ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku