Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda Fabia Laurin & Klement existuje! Podívejte se na nejluxusnější Fabii!

David Bureš David Bureš 10. 11. 2016 • 15:33
13
9
Zobrazit náhledy (13)
Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia
Verze Laurin & Klement pro Fabii aktuálně dostupná není. Ve Francii si ale usmysleli, že je to škoda a luxusní Fabii postavili.

Vrchol luxusu má v případě modelů značky Škoda jméno Laurin & Klement, které v této souvislosti v roce 1995 poprvé použila Felicia. V nabídce malé Fabie zatím tato luxusní varianta chybí, ve Francii se však rozhodli otestovat zájem veřejnosti a takové auto postavili.

Škoda Fabia Laurin & Klement byla představena vlastně bez většího zájmu médií při příležitosti letošního ročníku cyklistického závodu Tour de France, kde byla pozornost automobilového světa upřena na prezentaci zamaskovaného prototypu SUV Kodiaq. To ale zamrzí, protože Fabia Laurin & Klement rozhodně stojí za to.

Automobil není přímo dílem Škody Auto, za jeho vznikem stojí francouzské zastoupení mladoboleslavské značky, které na něm spolupracovalo s magazínem Intersection. Právě to je důvod, proč se proti „originálním“ Laurin & Klementům v lecčems liší.

Karoserie vozu je lakována bílou barvou, ozdobena je fólií s reflexivními písmeny Š odkazujícími na název výrobce. Logo Laurin & Klement pak není chromované, jak je zvykem, nýbrž je červeno-bílo-modré jako francouzská, potažmo česká trikolora.

Specialitou je interiér, který je čalouněn béžovou alcantarou a materiálem nazvaným Kvadrat Steelcut 2. Speciální tkanina byla použita na obložení dveří nebo na stropě, zatímco alcantarou byla potažena i palubní deska. Právě to je důvod, proč práce na vzniku Fabie Laurin & Klement trvaly přes 300 hodin.

Místo odhalení pak zdůvodňuje fakt, proč je Fabia Laurin & Klement vybavena nosičem kol. Po jejím boku se totiž ukázala i dvě speciálně upravená jízdní kola pojmenovaná podle zakladatelů mladoboleslavské automobilky. Sportovní kolo se jmenuje Václav Laurin, zatímco městský model Václav Klement.

Škoda zatím Fabii ve verzi Laurin & Klement neprodává, zákazníkům o špetku stylu navíc nabízí model Monte Carlo. Do budoucna by ale luxusní provedení nemuselo být vyloučeno, protože hlavně na západoevropských trzích o luxusní malé hatchbacky roste zájem. Renault proto na vybraných trzích nabízí Clio Initiale Paris, zatímco Ford v nové generaci uvede i Fiestu v luxusním provedení Vignale.

Související články

Témata
13. 11. 2016 04:18
Re: PRDÍÍÍÍK
Čtěte pozorně: "hlavně na západoevropských trzích o luxusní malé hatchbacky roste zájem". ;-)
Avatar - Emel
12. 11. 2016 09:50
Re: Fuj
To je :-) , ale je to v duchu toho cingrlátkového francouzského stylu jako DS5. Docela by mě zajímalo, co na použití L&K řeknou ve Škodovce.

PS: tím nechci říct, že by Francouzi neuměli dokonalou eleganci, tu umí... taky.
Avatar - Wolfsteen
11. 11. 2016 15:01
Fuj
to je hnus. Člověk by od Francouzů čekal trochu vkusu...
11. 11. 2016 08:27
Int/Ext
Prosim to važne? Farebnoť interiéru a exteriéru vôbec neladí. Za mňa palec dole, Interiér mohol byť v neutrálnych farbách ako exteriér.
10. 11. 2016 20:24
Existuje...
...asi půl roku [odkaz] :yes:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku