Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda hlásí další změny ve vedení. Vrací se Martin Jahn a přichází první žena

ČTK ČTK 10. 2. 2021 • 06:01
9
10
Zobrazit náhledy (9)
Thomas Schäfer Thomas Schäfer Thomas Schäfer Thomas Schäfer

Po loňském příchodu nového předsedy představenstva automobilky Škoda jsou tu další změny ve vedení firmy.

V představenstvu automobilky Škoda Auto usedne poprvé žena. Stává se jí Maren Gräfová, která vystřídá nyní jediného Čecha v představenstvu Bohdana Wojnara, zodpovědného za lidské zdroje. Do vedení značky se však také vrací Čech Martin Jahn, a to po 13 letech. Ten nahradí Alaina Faveye, který byl zodpovědný za prodej a marketing. Změny se odehrají 1. března. 

Favey bude v blízké době pověřen novými úkoly v koncernu Volkswagen, Wojnar bude nadále prezidentem Sdružení automobilového průmyslu. Svou pozici v mladoboleslavské automobilce se rozhodl opustit po deseti letech.

Wojnar sehrál podle předsedy představenstva Thomase Schäfera významnou roli v pokroku, kterého automobilka dosáhla za posledních deset let. „Tento rozvoj se mimo jiné odráží v růstu počtu zaměstnanců, konkrétně z 26.000 na začátku jeho působení na téměř 42.000 k dnešnímu dni,“ uvedl Schäfer.

Maren Gräfová je podle Schäfera uznávanou odbornicí na lidské zdroje s mezinárodními zkušenostmi. „Jejím úkolem bude nyní posunout tuto oblast na novou úroveň. Naším cílem je nabídnout všem škodovákům zaměstnání s dlouhodobou perspektivou, výrazně posílit a rozšířit naše odborné znalosti v oblasti e-mobility a softwarových řešení a současně podporovat rozmanitost rodiny automobilky Škoda ve všech oblastech a na všech úrovních,“ řekl Schäfer.

Martin Jahn strávil více než 12 let v zahraničí. „Mezi jeho hlavní úkoly bude patřit další digitalizace oblasti prodeje, vývoj nových obchodních modelů pro společnost Škoda Auto, rozvoj našeho podnikání prostřednictvím pronikání na nové trhy a další posílení naší orientace na zákazníky,“ uvedl předseda představenstva.

Gräfová je právnička, v koncernu Volkswagen svoji kariéru zahájila v roce 1999 ve společnosti Volkswagen Immobilien, nejprve v právním oddělení a poté jako asistentka výkonného ředitele. V listopadu 2018 byla jmenována vedoucí oboru lidských zdrojů vrcholového managementu koncernu VW. Gräfová je také členkou dozorčí rady společnosti Wolfsburg AG.

Jahn v letech 2006 až 2008 působil jako člen představenstva společnosti Škoda Auto pro oblast lidských zdrojů. Poté byl jmenován výkonným ředitelem společnosti Volkswagen Group NSC v Moskvě, kde byl odpovědný za prodeje koncernových značek. V letech 2010 až 2016 působil jako výkonný ředitel společnosti Volkswagen Group Fleet International v německém Wolfsburgu a jeho hlavní odpovědností bylo řízení světových firemních prodejů koncernu Volkswagen. V roce 2016 se přestěhoval do čínského Čchang-čchunu, kde převzal pozici výkonného viceprezidenta pro prodej a marketing a výkonného ředitele značky Volkswagen ve společnosti FAW-VW. Po odchodu Bernharda Maiera z funkce předsedy představenstva se o Jahnovi hovořilo jako o jeho možném nástupci.

Maiera ale po jeho nečekaném odchodu v srpnu nahradil Thomas Schäfer. Od jeho nástupu jde přitom už o několikátou změnu v nejvyšším vedení mladoboleslavské automobilky. Po příchodu nového předsedy představenstva již v uplynulých měsících ze svých funkcí odešli vedoucí Řízení kvality Frank Schreier nebo šéf technického vývoje Christian Strube

Související články

Témata
11. 2. 2021 13:30
Nový vítr
Správně, někdo musí zákazníkům vysvětlit a natlačit elektromobily Škoda za přemrštěné ceny s daleko horšími komplexními vlastnostmi než mají konvenční auta, s pocitem že za více peněz mají "modernější" vozidlo a vydělat v Evropě na propady v prodeji Škody v nejlidnatějším komunistickém státě.
Proto zřejmě člověka, který po čtyřech letech ve vedení ve firmě FAW-VW, kde mají podíl přímo komunisté, který nám v Evropě a v Čechách bude zřejmě předávat a aplikovat nějaké nové poznatky z chozrasčotu a marxismu-leninismu... :yes:
10. 2. 2021 20:48
Re: A časem ve vedení bych viděl
ty uz evidentne vorech jsi. me je uplne upr*dele jestli jsou cerny, zeleny, zluty nebo modry, ale kdyz jsou cerny tak jsou cerny. ja jsem bilej a nese*re me to. diskuze neni o tom jestli krizenec muze byt pekny. jo muze a furt je to krizenec. negerka bude vzdy cerna, indian bude vzdy rudokozec, asiat bude zlutak. podle toho jsou i olympijske kruhy. pojmenovani spravnym jmenem z nikoho nedela rasistu. rasista druhou rasu nema rad a kolocovi pri pohledu na negerku houplo.
tak to je vlastne dobre ze by se s ni zkrizil nebo ne? a ze je ji 16? v jejim kmeni by uz mela touhle dobou tri mladata
Avatar - Hammunasakra
10. 2. 2021 18:57
Re: A časem ve vedení bych viděl
Tak co znamená https://ssjc.ujc.cas.cz/search.php?… sis našel = a jak se řiká pěkný holce https://www.idnes.cz/…2_spolecnost_jup nevíš?

Když se smíchaj dvě lidský rasy tak je to občas docela pěkný https://observer.com/…s-rules-trouble/ ale TY SLIB že se nikdy s nikym nebudeš míchat = byl by z toho na 100% vořech nebo podvraťák = ať by to s čím by ses míchal bylo COKOLI
10. 2. 2021 18:22
Re: A časem ve vedení bych viděl
pro mne je to slovo prijatelne a kdybych mel plantaz tak bych si nejakou negerku k uspokojeni potreb taky obcas vybral. apropo co je tady prijatelne? afročeska nebo černobělka? nebo co jsou tyhle kříženky zač? když se smíchaj dva čokli tak je to vořech nebo podvraťák.
Avatar - Hammunasakra
10. 2. 2021 17:42
Re: A časem ve vedení bych viděl
To si docela ZÁSADNĚ NEpochopil :D

Nejde o to že to slovo EXTISTUJE ale co to ZNAMENÁ https://cs.wikipedia.org/wiki/Negr

Takže ti NEdošlo = to co Lopraisovi (on měl navíc DŮVOD = opakovaně STOJÍCÍHO ptáka = to je omluvenka pro blábolení jak ŘEMEN)
Takže STOJÍ ti z ní teda nebo...?

EDIT co ty a třeba covid? Co tady opět DĚKUJEME Václave https://www.idnes.cz/…1057_domaci_chtl a Miloši https://www.expres.cz/…9_dx-zpravy_stes ODEJDĚTE už konečně https://www.extrastory.cz/…ostickeho-ustavu

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud