Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda Kamiq se ještě oficiálně neprodává, přesto už má stovky objednávek

ČTK ČTK 22. 8. 2019 • 22:29
108
26
Zobrazit náhledy (108)
Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq

Nový crossover Škody Kamiq si ještě před uvedením na trh objednalo 1600 zákazníků. Vůz se v Mladé Boleslavi vyrábí od července, oficiální prodej začne čtvrtý zářijový den.

Škoda svým třetím SUV a zároveň prvním městským crossoverem vstupuje do nového segmentu. Ten loni v Evropě rostl o 13 procent. Vozu bude konkurovat zejména Dacia Duster, Peugeot 2008 nebo Renault Captur. Kamiq nabídne některé prvky, které jsou obvyklé ve vyšších třídách.

"Věřím, že Kamiq bude dalším vozem v naší nabídce, kterého prodáme více než 100.000 za rok," uvedl Vlček s tím, že stotisícovou hranici chce automobilka atakovat již příští rok po náběhu na hlavní trhy.

Škoda chce do konce roku dodat zákazníkům v ČR fyzicky okolo 2000 aut. "V příštím roce očekáváme prodej mezi 9000 a 10.000 vozů a získání třetinového podílu v segmentu malých SUV," dodal Vlček.

Kamiq bude při zahájení prodeje k dostání v benzinové nebo dieselové verzi, ve 4. čtvrtletí přijde s pohonem na zemní plyn G-TEC. Cena tohoto provedení by se měla pohybovat lehce nad 400.000 Kč.

Ještě letos chce Škoda představit elektrickou verzi modelu Citigo a také čtvrtou generaci Octavie, která se začne prodávat v příštím roce. V roce 2020 přijde i Octavie v provedení plug-in hybrid a další malý SUV elektromobil. Škoda se na elektromobilitu připravuje, vyškolila mimo jiné 10.000 lidí, z toho 1000 expertů. Prodávat a servisovat elektromobily budou schopni všichni dealeři značky.

Do výroby modelu Kamiq investovala automobilka v Mladé Boleslavi přibližně 100 milionů eur, tedy přes 2,5 miliardy Kč. Kamiq je vedle modelů Kodiaq a Karoq třetím SUV značky určeným pro evropský trh a kombinuje výhody SUV, jakými jsou vyšší světlá výška nebo zvýšená pozice sedadel, s agilitou kompaktního vozu. Cena vozu na českém trhu začíná na 379.900 Kč, tedy o 10.000 Kč více než Scala. Nejmenší SUV od mladoboleslavského výrobce vyšší cenu vynahrazuje rozsáhlejší výbavou. Má například již v základu devět airbagů.

Související články

Témata
23. 8. 2019 20:43
Re: Jeste se neprodava, uz si to objednali
Já bych to nechtěl ani kdyby byl bez objednání.Moc silný motor,až bude jednoválec,tak budu uvažovat :-) :-) :-)
23. 8. 2019 18:57
Re: skodovka
cenikovka 534 100,-
nakup 385 887,-
nebylo to 30 ale 15 + 15
23. 8. 2019 16:49
Re: Jeste se neprodava, uz si to objednali
Objednat můžeš od chvíle, kdy uveřejní ceníky, jen ho předtím neuvidíš naživo a předají ti ho až v "první den prodeje", tj. až bude na showroomu skladovka a předváděčka na testovací jízdy. To jsou první objednávky ;-)

Auta pro dealery (demo auta, skladovky) se do toho nepočítají. Ty dělají první čísla registrací v době, kdy se auto ještě "oficiálně neprodává" do kterých jdou i auta registrovaná fabrikou (novinářský, auta na školení prodejců, služebky, testovací auta na klasických RZ)...
23. 8. 2019 16:45
Re: skodovka
:-) Koukám hospodský řeči kolují i tady na Auto.cz :-)

Na Scalu dostaneš s velkou fleetovou smlouvou cca. polovinu z toho co tady píše holden1 ;-)

Retailově max 7/8% bez dalších bonusů na úvěr/výkup...
23. 8. 2019 15:04
Re: Jeste se neprodava, uz si to objednali
Ano je to tak; to je stale stejna pisnicka :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku