Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda zahájila v Boleslavi výrobu modelu Kamiq

9. 7. 2019 • 07:39
62
10
Zobrazit náhledy (62)
Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq Škoda Kamiq

Škoda Auto začala ve svém hlavním závodě v Mladé Boleslavi vyrábět kompaktní městské SUV Kamiq.

Každý den jich vyrobí 400. Z linky bude sjíždět spolu s modelem Scala, ze kterého vychází, i s dalšími modely Fabia, Octavia a Karoq. Škoda to dnes oznámila v tiskové zprávě. K zákazníkům se první vozy dostanou v září.

Do výroby modelu Kamiq investovala automobilka v Mladé Boleslavi přibližně 100 milionů eur, tedy přes 2,5 miliardy Kč. Výrobní linka byla upravena pro platformu MQB27, kromě toho bylo zhotoveno nové lisovací nářadí. V lakovně i v provozech svařovny a finální montáže byly vedle zásadních úprav provedeny také drobné změny s cílem umožnit například montáž nových dvoudílných světlometů vybavených technologií LED.

Kamiq je vedle modelů Kodiaq a Karoq třetím SUV značky určeným pro evropský trh a kombinuje výhody SUV, jakými jsou vyšší světlá výška nebo zvýšená pozice sedadel, s agilitou kompaktního vozu. Cena vozu na českém trhu bude začínat na 379.900 Kč, tedy o 10.000 Kč více než Scala. Nejmenší SUV od mladoboleslavského výrobce vyšší cenu vynahrazuje rozsáhlejší výbavou.

"V posledních měsících jsme ve výrobě a logistice vytvořili veškeré předpoklady pro to, abychom prostřednictvím modelu Kamiq oslavili úspěšný vstup do segmentu městských SUV. Jsme přesvědčeni o tom, že Kamiq naše zákazníky nadchne vysokou kvalitou a mnoha praktickými prvky, jak je pro značku Škoda typické," uvedl člen představenstva odpovědný za oblast výroby a logistiky Michael Oeljeklaus.

V Česku chce Škoda po náběhu výroby prodávat kolem 10.000 vozů Kamiq. V Evropě by to pak mohlo být kolem 100.000 aut.

Související články

Témata
10. 7. 2019 08:52
Re: Kamýk
No na testy jsem taky zvědavý, ale ty ceny opět sebevědomé. 1,5 TSI již od 497 900 což je docela dost, oproti tomu např. Mazda CX-5 G165 Emotion - 543 900 Kč jako bonus 4*4 grátis. Bílá barva v ceně, u ŠKODY za lidových 7600. :-)
Avatar - Beefcake
10. 7. 2019 00:53
To je skvela sprava !
Bude aj RS/Sportline/Scout/LK ?
9. 7. 2019 16:40
Re: Kamýk
Pro rodice by se hodil
Avatar - rokyta.p
9. 7. 2019 15:21
Kamýk
Kamiq potřebuje větší mediální prezentaci. Většina lidí za „oči hmyzu“ nedohlédne, přitom je to do města tak skvělé auto. Těším se na test ;-) A to je výzva na napravení reputace! Protože posledně horké kolo byla už moc velká kravina 8-s
9. 7. 2019 11:02
Nejošklivější novodobá Škoda...
...překonala i rozporuplný FL OIII. Snaha se přiblížit některým Citroenům a Hyundai dopadla tragicky.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku