Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda Kodiaq RS proti Porsche Cayenne E-Hybrid v terénu. Může mít šanci?

Jan Zajíc Jan Zajíc 6. 3. 2023 • 15:00
38
17
Zobrazit náhledy (38)
Porsche Cayenne E-Hybrid Porsche Cayenne E-Hybrid Porsche Cayenne E-Hybrid Porsche Cayenne E-Hybrid Porsche Cayenne E-Hybrid Porsche Cayenne E-Hybrid Porsche Cayenne E-Hybrid Porsche Cayenne E-Hybrid Porsche Cayenne E-Hybrid Porsche Cayenne E-Hybrid Porsche Cayenne E-Hybrid Porsche Cayenne E-Hybrid Porsche Cayenne E-Hybrid Porsche Cayenne E-Hybrid Porsche Cayenne E-Hybrid Porsche Cayenne E-Hybrid Škoda Kodiaq RS Škoda Kodiaq RS Škoda Kodiaq RS Škoda Kodiaq RS Škoda Kodiaq RS Škoda Kodiaq RS Škoda Kodiaq RS Škoda Kodiaq RS Škoda Kodiaq RS Škoda Kodiaq RS Škoda Kodiaq RS Škoda Kodiaq RS Škoda Kodiaq RS Škoda Kodiaq RS Škoda Kodiaq RS Škoda Kodiaq RS Škoda Kodiaq RS

I když jde o SUV, většina majitelů Škody Kodiaq RS a Porsche Cayenne E-Hybrid zřejmě tato auta do terénu nikdy nevezme. 

Pravda je, že ani jeden z uvedených vozů není vyloženě teréňákem do náročných podmínek, jisté offroadové schopnosti však přece jen mají. Dokazuje to i nové video Mata Watsona z YouTube kanálu Carwow.

Mat si totiž vybral právě tato auta k zajímavému srovnání v několika "mimoasfaltových" disciplínách. Oba vozy se přitom od sebe v mnohém liší. Oba sice představují SUV s pohonem všech kol, ale zatímco Kodiaq RS pohání turbodmychadlem přeplňovaný zážehový čtyřválec o objemu 2,0 litru, maximálním výkonu 180 kW a nejvyšším točivém momentu 370 Nm, Cayenne E-Hybrid spoléhá na elektrifikované ústrojí poskytující kombinovaný výkon 340 kW a "krouťák" 700 Nm.

Obrovský rozdíl je samozřejmě také v ceně. Vrcholná verze českého SUV v tuzemsku startuje na částce 1.399.900 Kč, Porsche Cayenne ve verzi E-Hybrid v Česku stojí nejméně 2.535.744 Kč.

Watson si přesto - nebo možná právě proto - vybral právě tyto vozy. A porovnal je v několika disciplínách, které měly prověřit jejich offroadové schopnosti. Výsledky prozrazovat nebudeme, pusťte si raději video. Možná vás schopnosti uvedených SUV a konečné skóre překvapí.

Doporučujeme

Témata
16. 3. 2023 11:12
Re: Už i Carwow...
Přesně, už dlouho tam na podobná videa občas koukám. Mě spíš fascinuje, že se to objevilo tady namísto vlastního obsahu...
Avatar - Barrichello
8. 3. 2023 13:51
Re: Kodiaq
Většině to stačí proto, že jezdí z A do B a auta je víceméně nezajímaj nebo že na provoz víc aut nemaj děngy.

Protože kdo má rád auta by jich jinak bral určitě víc :-) Ti praví nadšenci klidně celou halu.
Avatar - Mikesus
7. 3. 2023 17:46
Re: Kodiaq
tak tento výmysl ti tu nikdo nesežere, kromě pár lhářů, které jsem přeargumentoval a neměli nic navíc k tomu, tak se uchýlili k výmyslům. Evidentně už se k nim taky řadíš. Nikdy jsem netvrdil, že je vše ostatní špatně. To jen ty tvrdíš, že to říkáš. ale co se divím, už dřív jsi lhal, tak proč bys nepokračoval.
7. 3. 2023 12:33
Re: Už i Carwow...
Jsi hodně mimo mísu, Watson dělá tahle terénní videa už několik let a dělá je stále podle stejné metodiky včetně toho sjíždění kopců s testem funkce hill descent control, jediný rozdíl mezi testy je, že u skutečných offroadů přidává některé disciplíny jako je brodění atp.. Takže nic nehledal, jenom po stopadesáté zopakoval stejný test na dalších dvou autech.
https://www.youtube.com/watch?…
Avatar - kari.laz
7. 3. 2023 11:55
Re: Kodiaq
Nejsem první kdo ji zmínil a hlavně všichni vědí, že jak to není Toyota, je to vždycky u tebe špatné.