Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda má na Ukrajině 13 výrobců, chybí ji komponenty mj. pro kabelové svazky

ČTK ČTK 4. 3. 2022 • 23:55
36
55
Zobrazit náhledy (36)
Škoda Enyaq iv SportLine Škoda Enyaq iv SportLine Škoda Enyaq iv SportLine Škoda Enyaq iv SportLine Škoda Enyaq iv SportLine Škoda Enyaq iv SportLine Škoda Enyaq iv SportLine Škoda Enyaq iv SportLine Škoda Enyaq iv SportLine Škoda Enyaq iv SportLine Škoda Enyaq iv SportLine Škoda Enyaq iv SportLine Škoda Enyaq iv SportLine Škoda Enyaq iv SportLine Škoda Enyaq iv SportLine Škoda Enyaq iv SportLine Škoda Enyaq iv SportLine Škoda Enyaq iv SportLine Škoda Enyaq iv SportLine Škoda Enyaq iv SportLine Škoda Enyaq iv SportLine Škoda Enyaq iv SportLine Škoda Enyaq iv SportLine Škoda Enyaq iv SportLine Škoda Enyaq iv SportLine Škoda Enyaq iv SportLine Škoda Enyaq iv SportLine Škoda Enyaq iv SportLine Škoda Enyaq iv SportLine Škoda Enyaq iv SportLine Škoda Enyaq iv SportLine

Automobilka Škoda Auto má na Ukrajině, kterou napadlo Rusko, 13 výrobců dílů do aut. Chybí jí tak například komponenty pro kabelové svazky nebo spínací moduly.

V první fázi se výpadek dodávek dotkne elektrického SUV Enyaq iV, jehož výroba byla dočasně pozastavena. Další omezení lze kvůli situaci na Ukrajině postupně očekávat i u dalších modelů. Uvedl to dnes týdeník Škodovácký odborář.

"Z důvodu válečného konfliktu na Ukrajině pochopitelně došlo na zasaženém území k uzavření některých výrobních závodů a téměř úplně je omezena logistika přes hranice. Firma Škoda má ovšem na Ukrajině některé přímé dodavatele i subdodavatele. Celkem se jedná o 13 výrobců," uvedly odbory.

Enyaq iV se vyrábí na stejné lince jako model Octavia, jehož výroba pokračuje. Z linky ale sjíždějí neúplné vozy kvůli chybějícím výplním dveří po lednovém požáru ve společnosti Grupo Antoli v Mladé Boleslavi, která je jedním z dodavatelů Škody.

Již v tomto týdnu podle odborů přibývají zrušené směny, horší situace bude v příštím týdnu. "Opět jsme pro dotčené zaměstnance vyjednali překážku v práci ve výši 80 procent průměrné mzdy, což představuje denní výdělek," uvedl předseda Podnikové rady Jaroslav Povšík.

Škoda nyní hledá dostupné alternativy dodávek dílů, které by pomohly zabránit nepříznivým dopadům na výrobu v Česku. Přímo na Ukrajině se vyrábí vozy Superb, Kodiaq, Karoq a Fabia Combi. Výrobu na Ukrajině zajišťuje obchodní partner Eurocar. Výroba vozů značky Škoda je v závodě Solomonovo aktuálně pozastavena. "Vozy vyrobené v závodě Solomonovo jsou určeny pouze pro zákazníky na ukrajinském trhu," uvedla automobilka.

Doporučujeme

Témata
5. 3. 2022 15:32
Re: S Ukrajinou se už nedá počítat
Odstěhuj se ty. A vem si tam i ty své bolševické manýry.
5. 3. 2022 15:31
Re: Tady
Pamatuješ, jak ještě nedávno každý řešil Kurdy v SÝRII? Víš kolik jich od té doby pozabíjel a zavřel náš kamarád z NATO - Turecko? Zajímá se o to ta tvoje většina? Víš, že ta tvoje většina chtěla Hitlera nebo bolševika?
5. 3. 2022 15:27
Re: S Ukrajinou se už nedá počítat
Normálně bych diskutoval, ale tahle situace je moc - tak se odstěhuj do Moskvy, tam je tvůj názor většinový. Jenže ti tam nemají svobodný přístup k informacím. Pomatenče... :-(

Ps.: A s diskuzí končím
5. 3. 2022 15:21
Re: Tady
K tvé první větě - nepřekrucuj co jsem napsal.

K té druhé - to je mi tě dost líto. Většina národa v tom jasno má. I s přihlédnutím k tomu, že s těma h*jzlama ruskejma má náš národ trpkou osobní zkušenost.

BTW - dlouhodobě tvrdím, že zanedbávání výuky novodobé historie na našich školách je hrozná chyba.
5. 3. 2022 15:18
Re: S Ukrajinou se už nedá počítat
A trhalo ti srdce stovky jiných mrtvých dětí a loučící se tátové, když jsme za to mohli my? Nebo ti to bylo jedno, protože jsi to neviděl v televizi? Při své inteligenci snad chápeš, že Ukrajinou před týdnem to nezačalo.