Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Zaměstnancům Škoda Auto vzrostou mzdy od 1. dubna o 2000 korun

ČTK ČTK 27. 2. 2022 • 03:03
26
12
Zobrazit náhledy (26)
Škoda Mlada Boleslav Škoda Mlada Boleslav Škoda Mlada Boleslav Škoda Mlada Boleslav Škoda Mlada Boleslav Škoda otevřela novou lakovnu Škoda otevřela novou lakovnu Škoda otevřela novou lakovnu Škoda otevřela novou lakovnu Škoda otevřela novou lakovnu Škoda otevřela novou lakovnu Škoda otevřela novou lakovnu Škoda otevřela novou lakovnu Škoda Mlada Boleslav Škoda Mlada Boleslav Škoda Mlada Boleslav Škoda Mlada Boleslav Škoda Mlada Boleslav Škoda Mlada Boleslav Škoda Mlada Boleslav Škoda Mlada Boleslav

V automobilce Škoda Auto skončilo letošní kolektivní vyjednávání. Zaměstnancům vzrostou od 1.dubna tarifní mzdy o 2000 korun. Nová kolektivní smlouva je platná do konce března 2026, mzdová dohoda platí pouze na rok.

Automobilka to uvedla v dopise zaměstnancům. Výši průměrné mzdy za loňský rok firma pravděpodobně zveřejní ve výroční zprávě.

Zaměstnancům se díky vyšším tarifům zvedne také osobní ohodnocení, které z něj vychází. Výsledek kolektivního vyjednávání ovlivnila pandemie koronaviru i nedostatek polovodičů.

"Současná, v celé společnosti v mnoha ohledech složitá situace, ovlivněná pandemií covidu-19 či nedostatkem polovodičů, nás vedla k rozhodnutí, že je třeba co nejdříve předložit našim zaměstnancům pozitivní vizi budoucnosti ve formě odpovědné, atraktivní a přiměřené dohody," uvádí Škoda v dopise, který podepsalo vedení společnosti a odborový předák Jaroslav Povšík.

Firma a odbory se domluvily také na zvýšení příplatku za práci v noci na 35 korun za hodinu. Variabilní bonus bude letos činit 50.000 Kč, je tak vyšší než v loňském roce, kdy dosáhl 40.000 Kč. Zaměstnanci obdrží také jednorázovou platbu 10.000 korun.

Poslední kolektivní vyjednávání se uskutečnilo v roce 2020, kdy se odbory s firmou dohodly na dvouleté smlouvě. Tarifní mzdy v automobilce Škoda Auto vzrostly od 1. dubna 2020 o 5,7 procenta, od 1. dubna 2021 se zvýšily o další 2000 korun. Začátkem příštího roku se bude o možném růstu mezd jednat znovu, protože nyní uzavřená mzdová dohoda platí na rok.

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto dodala v loňském roce celosvětově 878.200 vozů. Meziročně jde o pokles o 126.600 aut. Důvodem poklesu je pandemie koronaviru i krize s nedostatkem čipů do palubní elektroniky.

Škoda Auto provozuje tři výrobní závody v České republice. Během loňského roku musela několikrát výrazně omezit či zcela zastavit výrobu kvůli nedostatku čipů.

Doporučujeme

Témata
Avatar - rohYpnol
27. 2. 2022 22:00
27. 2. 2022 17:09
Fuj
Výborně. Mimo covid dotace jsme jim nasypali ještě spoustu dalších peněz že společné kasy. A proč ? Aby si zvýšili odměny. Tato mafiánská bezedná kasička na peníze, ktera se rozbrečí pokaždé, když si trh pšoukne, by měla jít už konečně někam.

Vlastnit Škodu po tomto už nikdy. Musel bych se hanbou propadnout. Kromě toho nechci vypadat, jako se jsem auto vyfasoval ...
Avatar - curwasportiva
27. 2. 2022 15:24
Re: Nehorázné
Kalousek? To snad ne, jak dlouho tady vladl Bures?
Avatar - curwasportiva
27. 2. 2022 15:23
Nikdy
Kdysi davno jeste na stredni jsme byli ve Skodovce na exkurzi. Tenkrat jsem si rekl, ze takovou praci nikdy nechci delat.
Na druhou stranu, za ty prachy je to dobry, hodne lidi dela u pasu, za podstatne min…
Avatar - KANKUNEN
27. 2. 2022 14:28
Toyota a křivé H
Pomalu preberou otěže, nechají vyrábět Evropany půlku za draho a jak z poloviny obsadí trh slevní.