Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda Octavia dostane radarový tempomat z Golfu

29. 10. 2012 • 10:55
6
57
Zobrazit náhledy (6)
Škoda Octavia III - nové fotky
Špionážní fotka prozradila, že nová Octavia nebude ochuzena o pokročilou bezpečností výbavu z Volkswagenu Golf.

Sdílení techniky s novou generací Golfu představuje pro Octavii řadu výhod. Například dostane zcela nové motory a konstruktéři nejsou svázáni rozměry podvozku navrženého původně pro pátý Golf. Rozšiřují se ale také možnosti dostupné výbavy.

Ze špionážních fotek je patrné, že jednou z novinek bude radar v předním nárazníku. Výbava ze světa luxusních aut, která je i pro samotný Golf naprostou novinkou, tedy bude dopřána i Octavii. Zatím bylo možné sadu systémů na bázi radaru objednávat jen do dražších modelů, v kompaktním segmentu např. do Lexusu CT 200h.

A co všechno tedy díky radaru, vystavenému viditelně uprostřed předního nárazníku, majitel Octavie získá? Podle soupisky příplatkové výbavy u nového Golfu to vypadá na adaptivní tempomat, který v provozu zachovává nastavený odstup od ostatních aut (u vozů s převodovkou DSG včetně možnosti zpomalit až do úplného zastavení), pomocník Front Assist varující před hrozbou čelní srážky a obdobu systému City Safe Drive, který se používá už u malého Citigo. Díky této funkci umí auto v nízkých rychlostech samo nouzově zastavit. V případě Citigo se o sledování situace stará laserový paprsek (LIDAR), nová Octavia se spolehne na přesnější radar.

Související články

Témata
1. 11. 2012 00:30
Re: Zadní stěrač
Co takhle zkusit "couvat na zrcátka"? Jsem celkem zvyklý na průzory místo zadních oken, takže mne něco takového nerozhodí. ;-) A u sedanů/ kupé nic takového stejně nebývá. Jo, klasické hatchbacky, kde se ti díky turbulencím špiní celý zadek, to je něco jiného.

Co mne vždy zaráželo, když má daný automobil karosářskou variantu jak sedan, tak liftback, tak sedan stěrač nemá, ale liftback ano.

Také mne zaráží, kdo si připlácí za stěrač u 911 (ano, i u 911 je za příplatek). Mne na zádi akorát ruší. Čert vem výhled. >:-[]
31. 10. 2012 07:57
Re: no jiste...
toyota, honda, mitsubishi, subaru, ford...například ?
31. 10. 2012 06:56
Re: no jiste...
az na to, ze Focus v teste nezastavil pred prekazkou...Takze v principe to moze byt jedno, pokial to auto aj zastavi. Tu sa tak nestalo.

8-Srovnavaci-test-automatickych-brzd-vyhralo-BMW-7-posledni-skoncil-Ford-Focus" target="_blank">[odkaz]
29. 10. 2012 20:45
Re: Trochu "blbé" miesto ....
A kam by jsi ji dal ty?
29. 10. 2012 19:58
Re: no jiste...
Jo, AR má, ale to asi nebude tak úplně ta pravá konkurence pro základního Golfa.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud