Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda si v USA registrovala označení pro „ostré“ modely vRS. Blíží se příchod za oceán?

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 28. 7. 2016 • 22:06
100
8
Zobrazit náhledy (100)
Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda
Mladoboleslavská značka si v USA nechala registrovat další označení. Stále častěji se tak spekuluje o jejím vstupu na americký trh.

Automobilka Škoda opět přilila do ohně spekulacím o vstupu do Spojených států. U amerického patentového úřadu si totiž přihlásila ochrannou známku vRS, kterou na vybraných trzích využívá pro své sportovně laděné vozy. Firma si již dříve v USA registrovala názvy většiny svých modelů.

Informaci o registraci vRS přinesl server Truth About Cars, podle něhož si podnik známku přihlásil již 14. července. Web zároveň připomněl, že před měsícem si společnost podala žádost na užívání názvu Škoda H-Tec. Největší přihlašovací vlna však nastala na konci května, kdy firma v USA registrovala jména Škoda Superb, Superb, Octavia a Yeti.

Sportovní verzi mladoboleslavská automobilka v současnosti nabízí pouze u octavie. Nedávno však šéf značky Bernhard Maier naznačil, že firma zvažuje „ostré“ provedení také u superbu a chystaného velkého SUV kodiaq. Na českém trhu Škoda svoje sportovní auta označuje zkratkou RS (rallye sport), jinde ve světě, třeba ve Velké Británii však používá právě aktuálně přihlášenou známku vRS.

Ke spekulacím ohledně vstupu do USA, které jsou po Číně druhým největším automobilovým trhem světa, se Škodovka již dříve vyjádřila v tom smyslu, že v dohledné době se rozhodnutí v této věci nečeká. Automobilka prý v rámci skupinové strategie vyhodnocuje potenciál oblastí, v nichž dosud svá auta neprodává. „Severní Amerika včetně USA je jedním z těchto regionů,“ říkal v červnu mluvčí značky Tomáš Kubík.

Škoda se v minulosti o vstup do USA už jednou pokusila. Ke konci 50. let začala do země vyvážet osobní vůz Felicia, o pár let později ale jeho prodej v Americe kvůli slabému odbytu zastavila.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
30. 7. 2016 09:08
Re: vw skandál
... a hlavne by si mali dať čeknúť motor od VW ;-)
Avatar - Barry Lyndon
29. 7. 2016 12:26
Re: vw skandál
jsa v USA ohromeni Octavii 1.0TSI a 1.5TDI, rychle si na Made in Czechia zvyknou >:D
29. 7. 2016 09:39
Re: vw skandál
Nejak tak. V roku 1996!!! som bol v USA a v obchode predávali Radegast s označením Made in Czechoslovakia! ;-)
29. 7. 2016 08:24
Re: tendle
to se jako fakt domnivas ze tenhle hnuj je prodejnej v usa? mozna bys mel vytahnout hlavu z pr*dele
29. 7. 2016 07:15
Re: tendle
a bol si ty uz niekedy aj mimo Ceska? Podla toho ako a co pises bude tvoj nadlhsi trip tak miestna krcma >:D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku