Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda sloučila všechny řidičské aplikace do MyŠkoda

ČTK ČTK 24. 12. 2020 • 21:23
8
9
Zobrazit náhledy (8)
Aplikace MyŠkoda Aplikace MyŠkoda Aplikace MyŠkoda

Automobilka Škoda Auto sloučila všechny své aplikace pro řidiče pod jedinou službu s názvem MyŠkoda. Již na začátku roku se aplikace Škoda OneApp stala součástí aplikace Škoda Connect a nyní následuje spojení Škoda Connect a dosavadní MyŠkoda.

Aplikace tak nově propojuje technická data a funkce spojené s provozem a řízením vozu s čistě uživatelskými funkcemi, které slouží ke zvýšení komfortu před jízdou, v době jízdy i po zaparkování vozu. Nová aplikace je dostupné v obchodech Google Play a App Store. Firma to uvedla v tiskové zprávě.

Jako základ nové sloučené aplikace posloužila Škoda Connect. Ta je od roku 2016 dostupná pro Android a iOS na více než 30 trzích a v současné době má více než 500.000 aktivních uživatelů.

Nová aplikace nabízí uživatelům přístup ke všem mobilním on-line službám Škoda Connect. Kromě toho také obsahuje veškeré informace o vozidle a o síti servisních partnerů Škody. Ovládat ji lze z mobilu, chytrých hodinek nebo displeje vozu.

Kdo používal dosavadní aplikaci MyŠkoda, musí si nainstalovat aplikaci novou. Může se ale na svém chytrém telefonu přihlásit svými současnými přihlašovacími údaji. Přenos zákaznických účtů do nové aplikace probíhá automaticky, nová registrace nebo opětovné přidávání již uložených vozů není nutné. Uživatelé, kteří nemají Škoda ID a doteď se do aplikace přihlašovali údaji externích poskytovatelů, například svým facebookovým účtem, si musí na domovské stránce Škody nebo rovnou v nové aplikaci MyŠkoda ID založit.

Novou aplikaci pro Škodu od minulého roku vyvíjela společnost Etnetera. "Do týmu pro Škodu jsme vybírali velmi pečlivě ty experty na mobilní vývoj, kteří jsou schopni maximální synchronizace uvnitř velké skupiny. Řada vývojářů je zvyklá pracovat v týmu do pěti až deseti lidí, ale tento projekt vyžadoval desetinásobnou podporu," uvedl ředitel mobilního vývoje Etnetera Miloš Felix. Etnetera se podílí i na úpravách aplikace pro nový elektromobil Škoda Enyaq.

Související články

Témata
25. 12. 2020 10:25
Aplikace
tregedii je, ze vsechny aplikace od Skody ma pod sebou jedna firma https://www.eman.cz/…lient/skoda-auto
Sloucili je do jedne , katastrofalni apky, ktera vyzaduje bud SkodaConnect - nedokoupitelne nebo Smartlink+. Ze SamrtLink+ pak CarPlay - coz je OK, ovsem u Android pouze mrtvou technologii MirrorLink. AndroidAuto, pod kterym jela puvodni MySkoda, z nepochopitelnych duvodu odstrihli. Odstrihli vas i od vetsiny veci, ktera puvodni MySkoda umela. Jedine, co se po dalsim updatu objevilo, byl navod a popis kontrolek. Ocenovanejsi data - zaruka, seznam servisni historie .. to proste nema ANI jejich webova aplikace. Moc bych se primlouval u Skody, aby donutila Emana zverejnit API tak, aby bylo mozne vytvarer aplikace i pro 3. strany, protoze to co predvedla u prenosu OneApp do SkodaConnect a nyni MySkoda do MySKODA alias SkodaConnect je opravdu katastrofa.
24. 12. 2020 15:13
Škoda sloučila všechny řidičské aplikace do MyŠkoda
Sloučení v pojetí Škody : z 5 aplikací 4 škrtneme a jednu přejmenujeme... A zaměstnáme na tom 50 "programátorů".
24. 12. 2020 15:05
Aplikace, která jenom potvrzuje pravidlo,
že každá "aktualizace" je vždy jenom zprzněním původní. V té jsem měl například manuál offline a spoustu dalších užitečností, teď nemám nic, protože nemám Smartlink, Smartconect a bůhví co ještě. Škodovka tímto sprostě odstřihli všechny majitele aut starších 3-4 roky. A že v ČR existují i místa, (obydlená!) bez mobilního signálu, bez internetu, je tvůrcům aplikace zřejmě neznámo. Je mi naprosto jasné, že pro ně svět končí 50 km za Prahou. Ale pro mobilní operátory je to dobrá zpráva. Spousta lidí si bude muset připlatit za data. Snad se se zisky šábnou s autory "aktualizace".
24. 12. 2020 14:29
Mirroring
Aplikací v telefonu mám hodně, jen je potřebuji přenést na obrazovku - stačilo by běžné zrcadlení (mirroring), jako to funguje u televizí, Tohle je cesta zpátky, vývojáři aut zaspali stejně jako NOKIA po roce 2000 :-( .

To co je v současné Škodovce, je tak pro malé děti. Ročně najezdím 50.000 km a používal jsem to týden než jsem se vrátil jen k aplikacím v mobilu.

Mobil je dnes osobní počítač a automobilky by se měli přizpůsobit, snad jediná Tesla to pochopila.
24. 12. 2020 14:20
Re: Škoda, škoda.....
Teda mě by zajímalo, co se vlastně v té aplikaci connect změnilo :) Jsem žádnou změnu kromě přejmenování nepostřehl. Nic snad nového tam není.
Jinak k tomu odhlašování. Tohle se mi dělo taky furt, ale po aktualizaci na Android11 to zatím nespadlo. Měl bych to zaklepat :)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud