Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda v Indii postavila nový studentský vůz, z Rapidu se stal kabriolet

Ondřej Mára
Diskuze (14)

Studentské vozy Škoda už nejsou pouze českou záležitostí. Automobilka se pochlubila prvním kouskem postaveným v Indii.

Zatímco v Česku pracují studenti Středního odborného učiliště Škoda Auto již na devátém projektu Azubi, jak zní oficiální označení pro studentský vůz, indická akademie společnosti Škoda Auto Volkswagen India Private Limited (SAVWIPL) se nedávno pochlubila vůbec prvním studentským vozem, na kterém pracoval tým studentů 3,5letého oboru mechatronik.

Video se připravuje ...

Základem projektu se stal sedan Škoda Rapid, ze kterého studenti vytvořili celkem stylový čtyřdveřový kabriolet. Mezi zajímavosti exteriéru patří vystouplé logo značky na přední kapotě, maska s LED osvětlením nebo osvětlený nápis Škoda na víku kufru. Pozornost přitahují také černé detaily v kombinaci se žlutou linkou a žlutými třmeny brzd.

Standardní rádio nahradil moderní dotykový infotainment ve stylu tabletu, sedadla zdobí kožené čalounění v červeno-černé kombinaci a do předních sedadel byly integrovány bezpečnostní pásy, které kvůli absenci B-sloupku nebylo kam jinam uchytit. Sportovní charakter vozu by pak měla podtrhovat decentní sportovní koncovka výfuku.

Video se připravuje ...

Jsme rádi, že můžeme v Indii představit projekt studentského vozu, díky němuž mají žáci odborných škol jedinečnou příležitost navrhnout a vytvořit vůz svých snů přestavbou některého z modelů Škoda a doplnit jej inovativními nápady. Projekt zapadá do našeho závazku vychovávat talenty a podporovat inovace v indickém automobilovém průmyslu,“ řekl Piyush Arora, generální ředitel a předseda představenstva SAVWIPL.

Připomeňme, že projekt Azubi Car odstartoval v roce 2013. Každý ročník pak probíhá po dobu jednoho školního roku a zapojují se do něj především žáci třetích ročníků. Základem devátého vozu pak bude elektrické SUV Škoda Enyaq iV, které studenti plánují přestavět na mobilní kancelář a obytný vůz v jednom.

Ondřej Mára
Diskuze (14)

Doporučujeme

Avatar - lamal
15. 5. 2023 10:48
Re: Akademický počin
Nejaky je podrazdeny, ta jeho neomalenost vie pobavit :-)
Avatar - lamal
15. 5. 2023 10:47
Re: Akademický počin
Vypada, ze to bolo prave dnes :-O :D
15. 5. 2023 07:07
Re: My jsme na střední
Ty máš asi jadrový reaktor namiesto mozgu. ;-)
14. 5. 2023 16:13
My jsme na střední
…sestavili miniaturní jaderny reaktor. Aby to mělo
hlavu a patu.
13. 5. 2023 16:11
Re: Akademický počin
Prečo píšeš o Slovensku, keď je to o Škode? Ako som písal už vyššie, aj študentská práca by mala mať hlavu a pätu. Toto je bastlenie s nulovou hodnotou. Študenti sú v tom pravdaže nevinne, to by som im krivdil. Nie je to kritika študentov. Čo pravdepodobne nemalo žiadnu úroveň, bolo v prvom rade zadanie. ;-)
Zdá sa ale že aj tak môže byť India lepšia ako materská firma, viď Jawa...