Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda VisionT: Co byste řekli na kodiaq pick-up?

David Bureš David Bureš 13. 7. 2016
2
33
Nabídka pick-upů se postupně rozšiřuje. Dílo malajského grafika dokazuje, že by se v takovém segmentu neztratila ani Škoda.

Škoda aktuálně pracuje na své expanzi v segmentu SUV. Nejbližší novinkou je až sedmimístné SUV kodiaq, po němž budou následovat nové yeti nebo třeba sportovně střižený model. Malajský automobilový manipulátor Theophilus Chin má pak za to, že by se mladoboleslavský výrobce neztratil ani v segmentu pick-upů.

Chinovo dílo se jmenuje Vision T s odkazem na koncept VisionS, jehož vzhledem se inspirovalo. Z konceptu SUV navržený pick-up převzal příď nebo zelenkavý lak karoserie, v němž mu to náramně sluší. Jinak se ale jedná vlastně o přepracovaný Volkswagen Amarok.

Pick-up s okřídleným šípem ve znaku možná nemusí dávat smysl, jenže nabídka takových aut se postupně rozšiřuje. Do segmentu nově míří Fiat s fullbackem na bázi Mitsubishi L200 a Renault s alaskanem postaveným na technice Nissanu Navara. Architekturu japonské značky využije i Mercedes-Benz, v připravovaném modelu GLT.

A právě s ohledem na stále se rozšiřující nabídku pick-upů se nabízí otázka, proč by do tohoto segmentu nemohla vstoupit i Škoda. Technický základ by měla k dispozici, mladoboleslavský pick-up by mohl být snadno postaven na základech Volkswagenu Amarok.

A jaký je váš názor? Uměli byste si představit pick-up se značkou Škoda? Až tak nový nápad by to nebyl, vždyť pick-up už byl odvozen od favoritu i felicie. Příchod yetiho pak automobilka mimo jiné avizovala konceptem yeti II, který byl stylově laděným vozem, z něhož se díky variabilnímu střešnímu systému dal vytvořit právě třeba pick-up.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

juuu
kilem
| 17. 7. 2016
to říkám už davno jen nekterí si myslí ,že je skodovka ;-) ;-) jen znak nic víc
Když už, tak dodávku!
xtad
| 14. 7. 2016
Pick-up vychazejici z obriho Kodiaqu by byl zcela jiste take obri.
Když už, tak dodávku!
Serveronaut
| 14. 7. 2016
Amarok má šestiválec 3.0 TDI...
Avatar - WinDiesel
Když už, tak dodávku!
WinDiesel
| 14. 7. 2016
Ten Tvůj "obří" pick-up je v USA zařazen do třídy malých pick-upů ... >:D Asi jsi pořádný pick-up nikdy neviděl.
Velký pick-up v US = velikost středně velkého nákladního auta, motory kolem 7 litrů objemu. Amarok má motor - jestli to nevíš - o objemu 2 litry
Avatar - Honza Mička
skoda kodiak testuje v norsku
Honza Mička
| 14. 7. 2016
Dobrý den,

ano, účastnili jsme se také :-)

[odkaz]

[odkaz]

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku