Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda: Všechny novinky pro modelový rok 2017

Martin Machala Martin Machala 21. 1. 2016 • 21:05
37
45
Zobrazit náhledy (37)
Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda
Včera jsme psali o tom, že Škodovka začíná lákat na „něco velkého“ (nejspíš asi SUV Kodiaq). Modelová péče pro rok 2017 je však přeci jen aktuálnější téma.

Už jsme si zvykli, že v Mladé Boleslavi nás novinkami u jednotlivých modelových řad zásobují průběžně. Že se s dílčími úpravami nutně nečeká na facelift. A letos (i když se tedy změny oficiálně týkají modelového roku 2017), to Škodovka vzala z gruntu, podstatných novinek se dočkáme prakticky u kompletní mladoboleslavské řady.

Do výroby se inovované Škodovky dostanou zhruba v polovině roku, Kodiaq tak určitě předběhnou. S premiérou velkého SUV se totiž počítá až na zářijový pařížský autosalon, prodej by se měl rozběhnout na začátku příštího roku. Nejdříve na českém trhu, ostatní přijdou na řadu o něco později. Teď už k jednotlivým modelům a novinkám pro 2017.

Citigo

Nejprodávanější mini českého trhu se dočká automatické klimatizace, nového infotainmentu nebo dešťového a světelného asistentu. Inovované Citigo pak poznáte hlavně podle LED denního svícení v hlavních světlometech.

Fabia

I na minimální optické retuše je ještě brzy, změny se týkají jen výbavy a doplňků. Asi nejpodstatnější novinku představuje adaptivní tempomat pro motory TSI a TDI, hodit se určitě bude i parkovací kamera s ostřikovačem. Pejskaři se u kombíku můžou těšit na dělící síť v zavazadlovém prostoru, pro navigaci je připravena aktualizace map.

Rapid

I Rapid si polepší o parkovací kameru s ostřikovačem, v interiéru najdeme nové potahy nebo ambientní osvětlení (ovšem jeho jednodušší verzi, LED pásky jako v Superbu nečekejte), Spaceback Monte Carlo nově pořídíte s černým stropem i sloupky.

Octavia

Nejdřív info k faceliftu. Toho se prý letos zaručeně nedočkáme, Octavii s rozdělenými předními světlomety tak poprvé uvidíme napřesrok. Už v polovině roku však Octavii koupíte s adaptivním podvozkem (pro motory s výkonem nad 110 kW, tlumiče DCC se nebudou týkat Octavie G-Tec). Plynová Octavia se ale bude nově kombinovat s dvouspojkou DSG. A něco ze světa mobilních technologií – výbava Octavie se rozšíří o bezdrátové nabíjení telefonu.

Superb

„Bezdrát“ bude samozřejmě k dispozici i pro vlajkovou loď, u ambientního osvětlení se rozšíří škála barev. Mácháním nohou pod zadním nárazníkem kufr nově také zavřete, s adaptivním podvozkem dostanete rovněž řízení s proměnlivým převodem.

Témata
25. 1. 2016 09:44
a co stará Yeti ?
Yeti již značně přesluhuje a nástupce možná až příští rok? Škoda zaspala :no:
22. 1. 2016 09:37
Re: Octavia
na rovinu, nejsem si úplně na 100 procent jistý, ale mělo by to být materiálem těch nádob.
Golf a audi mají kevlarové, lehčí a na jejich odpružení by měla stačit toryka.
Octavia má starší konstrukci, která je těžší a proto rovnou pruží multilink.

Golfem Kombi TGI jsem jel přes centrum Prahy včetně dlažebek a skákalo to jako koza.
To fakt raději oktávku.
Avatar - white label
21. 1. 2016 22:49
Re: Octavia
Avatar - white label
21. 1. 2016 22:44
Re: Octavia
To nejspíš nebude otázka značky v rámci koncernu vw (torzku má i A3 SB g-tron), ale prostoru/ prostorového řešení dané techniky, relativně velká tlaková twin nádrž by se pod dno kufru s víceprvkem do krátkých verzí (typu Golf/A3) zřejmě prostě nevešla (ani s tou torzkou nemohou mít pod kufrem rezervní kolo).
[odkaz]
Takže případný více prvek jedině za cenu podstatně menší nádrže, nebo výjhradně u prodloužených verzí na bázi Golfu (Octavia/Golf Variant apod.).
[odkaz]

21. 1. 2016 20:43
Re: Superb
Čo je to moderné drevo? Nemyslel si morené? ;-)