Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda vstupuje do formule 1! Ukáže se v akci už na Silverstonu

Lukáš Volšický
Diskuze (5)

Česká automobilka Škoda vstupuje do formule 1. Bude pomáhat s organizací logistiky během blížícího se závodního víkendu na Silverstonu.

Škoda vstupuje do světa formule 1. Už v červenci bude startovat letošní Velká cena Velké Británie 2024 a česká automobilka bude jejím oficiálním partnerem. Škoda bude v následujících dvanácti měsících spolupracovat se slavným britským závodním okruhem Silverstone a bude hrát zásadní roli v logistických operacích při nadcházejícím závodu formule 1. Pomůže organizátorů s podporou udržitelnějších možností dopravy.

Nejdůležitějším přínosem nového partnerství bude flotila třiceti elektromobilů Škoda Enyaq, která bude sloužit při transferech VIP návštěvníků a dalších důležitých osob. Škoda se tak ukáže během čtyřdenního závodního víkendu, který je fanoušky formule 1 považován za jeden z největších a nejdůležitějších podniků v kalendáři. V loňském roce se britské velké ceny zúčastnilo přes 480 tisíc lidí a podobný počet se očekává i letos.

Spolu s elektrickými enyaqy se na letošní Velké ceně Velké Británie objeví i nový virtuální koncept Škoda Vision Gran Turismo, který bude k vyzkoušení na závodních simulátorech v populární hře Gran Turismo 7 na zážitkovém stánku značky Škoda. Nová spolupráce je výsledkem snažení britského importéra Škoda UK, který o tom informoval v oficiální tiskové zprávě.

Velká cena Velké Británie 2024 se bude konat o závodním víkendu od 4. do 7. července. Bude dvanáctým závodem v letošním kalendáři.

Video se připravuje ...

Lukáš Volšický
Diskuze (5)

Doporučujeme

19. 6. 2024 11:46
Úspěch
Procpat se do kolotoče F1 je úspěch. Nejsem fanda EV, ale držím palce ať Enyaqy nezklamou.
18. 6. 2024 05:55
Ohodnocení
Tel to je hnusný auto ať už škoda přestane vyrábět elektriku🤣🤣🤣
17. 6. 2024 20:45
Na tom videu ze simulátoru je Red Bull Ring
Čekal jsem že tam bude Silverstone.
17. 6. 2024 19:04
F1 Škoda
Takže Škoda bude delat takovou ficku . No nic moc. Nemela by na vyšší metty?