Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škodovácké odbory: Automobilka chce do roku 2023 snížit počet zaměstnanců o 3000

ČTK ČTK 5. 3. 2021 • 02:04
23
18
Zobrazit náhledy (23)
Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny

Automobilka Škoda Auto chce podle odborů od letoška do roku 2023 snížit počet zaměstnanců o pět procent, tedy asi o 3000 lidí. Zastavil se už například nábor nepřímého personálu, a to zejména mimo výrobní oblasti. Uvedl to týdeník Škodovácký odborář.

Odbory se snižováním počtu zaměstnanců nesouhlasí a chtějí snížit pětiprocentní krácení personálu na minimum. Automobilka se ke snižování počtu zaměstnanců nechtěla vyjádřit. Škoda Auto zaměstnává téměř 39.000 lidí, z toho v Česku asi 34.000. Jedná se o kmenové zaměstnance, kromě nich v automobilce pracují i agenturní pracovníci.

"Odborová organizace tento postup kritizuje, je totiž nutné nejen podat informaci, ale celý projekt projednat. Odbory KOVO rovněž nesouhlasí s číslem rácia. Udělají proto vše, aby snížily toto neodpovědně stanovené plošné rácio pět procent na minimum," uvedl dnes týdeník.

Vedení firmy by podle odborů snížením počtu pracovníků ohrozilo projekty Škody. "Je naprosto jasné, že pokud by se v ráciu pokračovalo, vytvoříme projekt solidarity, kdy přímí pracovníci odmítnou různé modely pracovní doby, jako je 17(směnný) a 18směnný systém či další formy flexibilní práce, včetně hromadných přesčasů," sdělily odbory.

Provoz ve Škodě mezitím komplikuje pandemie koronaviru. Na výrobních linkách už nastal podstav. "Řešení firma nalezla tak, že nutí agenturní zaměstnance, aby po noční pokračovali na ranní směnu a nahradili tak chybějící pracovníky. Podotýkáme, že toto je ten nejhorší hazard s lidským zdravím," doplnili odboráři.

Agenturní zaměstnanci musí podle odborů po noční směně čekat, až se zjistí, kolik lidí se nedostavilo do práce, a pak jsou podle potřeby posíláni na další směnu. Odbory to kritizují. "Takto zneužívat bezbrannosti pracovníků, závislých na této prekérní formě zaměstnání a obživy, je nedůstojné nejen v rámci firmy Škoda, ale i celém koncernu Volkswagen," uvedl Škodovácký odborář.

Škoda tvrzení odborů popírá. "Veškeré přesčasy jsou vždy na dobrovolné bázi. Aktuálně s přihlédnutím k současné situaci, možnost práce přesčas ve firmě po dohodě s Odbory KOVO hromadně nevyužíváme," řekla mluvčí automobilky Martina Gillichová.

Škoda Auto loni dodala celosvětově přes jeden milion aut. Provozuje tři výrobní závody v České republice, vyrábí v Číně, Rusku, na Slovensku a v Indii, většinou prostřednictvím koncernových partnerství, dále na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s lokálními partnery. Je aktivní na více než 100 trzích.

Související články

Témata
Avatar - Blue Sun
7. 3. 2021 09:16
Re: a to pockajme este ked nastupia elektroauta
Nejlíp se člověk vždy dovede pochválit sám.
Avatar - Blue Sun
6. 3. 2021 22:41
Re: a to pockajme este ked nastupia elektroauta
Jakékoli, které potvrdí s jistotou to, že ten váš děsivý scénář opravdu nastane. Jé, pardon, vy žádné nemáte... nikdo z vás strašitelů. No tak zase pěkně buďte tichoučko.
6. 3. 2021 20:54
Re: a to pockajme este ked nastupia elektroauta
No, bohužel, u Modroslunečníka jsou hloupé "argumenty" na denním pořádku! :-)
6. 3. 2021 20:52
Re: a to pockajme este ked nastupia elektroauta
Jak že se to říká? Samochvála smrdí! A ty jí tedy zaváníš na sto honů! :-[]
6. 3. 2021 20:06
Re: a to pockajme este ked nastupia elektroauta
jaképak bys chtěl důkazy k predikci budoucího vývoje? ty snad máš důkazy, že to bude jinak? co to je za hloupý argument.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku