Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

ŠkoFIN se od ledna přejmenuje na Volkswagen Financial Services

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 10. 9. 2015 • 11:27
20
Nový název firma zveřejnila na dnešní tiskové konferenci. V rámci marketingové komunikace jej bude používat již od poloviny září.

Důvodem změny obchodního názvu je sjednocení celosvětové image skupiny, výraznější posílení firemní kultury a intenzivnější sdílení globálního know-how společnosti. Nový název bude společnost využívat v marketingové komunikaci již od poloviny letošního září. „Jako Volkswagen Financial Services budeme schopni lépe využívat veškerých benefitů skupiny," uvedl jednatel společnosti Joachim Ewald.

ŠkoFIN financoval v prvním pololetí obchody za 5,6 miliardy Kč, což znamenalo podíl 23,6 procenta na trhu financování vozidel. Na dalších místech byly UniCredit Leasing se 3,5 miliardy Kč, ČSOB Leasing se 2,2 miliardy a Autoleasing s 1,7 miliardy korun. Mezi další konkurenty patří například LeasePlan (1,5 miliardy), Mercedes Benz FS (1,3 miliardy Kč), GE Money Auto (1,2 miliardy), Essox (1,1 miliardy), ALD Automotive a Arval CZ s více než miliardou korun.

Změna názvu společnosti nabude právní moci k 1. lednu 2016. ŠkoFIN, od nového roku Volkswagen Financial Services s.r.o., zůstává stoprocentní dceřinou společností Volkswagen Financial Services AG.

ŠkoFIN nabízí úvěry, finanční a operativní leasing, pojištění a služby soukromým osobám, podnikatelům i firmám. Dlouhodobě je jedničkou na českém trhu ve financování vozů a nabízí finanční služby již pro většinu značek vozů z koncernu Volkswagen.

Související články

Témata
13. 9. 2015 23:58
Re: Velmi


:yes:

Ps.: Jinak já mám zkušenosti s OI - na tom autě jsem v devadesátých začínal, táta tehdy postupně protočil tři a zkušenost velmi dobrá. Já na ta auta stále s láskou vzpomínám... Na druhou stranu je ovšem fakt, že když tátovi došlo, že existují i jiné značky, už se ke Škodovkám nevrátil - po roce 2000, do krize, byly ty ceny Škodovek, vlastně celého koncernu, (nefleetů) fakt hodně vysoko. No a já už vybíral své první auto v rámci celého trhu.
13. 9. 2015 23:49
Re: Velmi

Při vší úctě, nemohu se zbavit dojmu, že si nějak osvojuješ právo rozhodovat o rozdílu mezi "diskutovat a diskutovat" tak nějak ty sám na subjektivní bázi... A stejně tak se nemohu zbavit dojmu, že velmi často, pokud někdo haní "tvůj" koncern, máš tendence tyto lidi řadit do škatulek jako "fanatik" či "lopata" (ano, po těch letech co zde funguji je mi jasné že prostě jsi fanouškem koncernu - na čemž nespatřuji nic špatného). Osobně se domnívám, že právě kvůli tomu se té první kategorii pomalu přibližuješ ty sám.

Jinak tu poměrně často jsem - přes 2600 příspěvků je docela dost (vedeš, ale je to porovnatelné) a troufám si tvrdit, že se po těch letech už docela slušně orientuji.

A, dle mého skromného názoru, který ovšem nikomu necpu, je zrovna Já Prvni 123 jeden z těch, jejichž názory mají váhu a stojí za to je číst. Ten chlapík se v autech vyzná a ta dlouhá řidičská praxe a zkušenosti jsou prostě na jeho příspěvcích strašně znát...

13. 9. 2015 23:37
Re: Velmi
Díky za ozřejmení historie názvu Jar - to jsem netušil. Zajímavé. :yes:
Avatar - Ja Prvni 123
11. 9. 2015 18:19
Re: Velmi
Díky, ale ten starej morous si z těhle týpků nic nedělá. Už je na světě moc dlouho na to, aby se nechal otrávit každou takovouhle ptákovinou.

A diskutovat můžeš jen potud, pokud budeš oslavovat... a kdo řekne něco špatného o slovutných das auto, stává se divným, podezřelým... zaujatým.
;-)

Vlastní zkušenost cca 3 roky a 100 tis km s etalonem spolehlivosti je nedůležitá proti marketingovým PR heslům... pak je každá diskuze úplně zbytečná.
11. 9. 2015 14:19
Re: VW financial services
Takže premenujú aj slovenského dovozcu Porsche Interauto? Ak sa už nestalo...
Články odjinud