Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Soud potvrdil zrušení tendru z roku 2019 na policejní auta za 2,25 miliardy. Prý nahrával Škodovce

ČTK ČTK 5. 5. 2022 • 08:11
31
27
Zobrazit náhledy (31)
Policejní Škoda Superb Combi Policejní Škoda Superb Combi Policejní Škoda Superb Combi Policejní Škoda Superb Combi Policejní Škoda Superb Combi Policejní Škoda Superb Combi Policejní Škoda Superb Combi Policejní Škoda Superb Combi Policejní Škoda Superb Combi Policejní Škoda Superb Combi Policejní Škoda Superb Combi Policejní Škoda Kodiaq Policejní Škoda Kodiaq Policejní Škoda Kodiaq Policejní Škoda Kodiaq Policejní Škoda Kodiaq Policejní Škoda Kodiaq Policejní Škoda Kodiaq Policejní Škoda Kodiaq Policejní Škoda Kodiaq Policejní Škoda Kodiaq Policejní Škoda Kodiaq Policejní Škoda Kodiaq Policejní Škoda Kodiaq Policejní Škoda Kodiaq Policejní Škoda Kodiaq

Zrušení zadávacího řízení na uzavření rámcové smlouvy na dodávky běžných i policejních aut za 2,25 miliardy korun z roku 2019 bylo ze strany Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) v pořádku. Rozhodnutí úřadu potvrdil soud, když zamítl žalobu ministerstva vnitra. ÚOHS o rozsudku informoval v tiskové zprávě.

"Soud jednoznačně potvrdil závěry Úřadu, podle nichž ministerstvo nastavilo diskriminačně zadávací podmínky, když kombinace stanovených technických požadavků ve svém důsledku vedla k bezdůvodné konkurenční výhodě dodavatele Škoda Auto," uvedl úřad v tiskové zprávě.

Video se připravuje ...

ÚOHS zrušil policejní tendr v polovině roku 2019. Vítěz zadávacího řízení měl auta dodávat v letech 2018 až 2021. Technické podmínky tendru byly podle úřadu stanoveny diskriminačně. Jako problematické viděl omezení provedení automobilu na typy sedan a hatchback, požadavek na pětidvéřovou karoserii i stanovení minimálních rozměrů interiéru vozů. Právě kombinace těchto požadavků vedla podle ÚOHS ve výsledku k bezdůvodné konkurenční výhodě Škody Auto.

Rozhodnutí ÚOHS veřejně kritizovali tehdejší ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) i policejní prezident Jan Švejdar. Proti rozhodnutí podalo ministerstvo vnitra nejprve rozklad k tehdejšímu předsedovi úřadu Petru Rafajovi a po jeho zamítnutí i žalobu ke Krajskému soudu v Brně. Nyní může ministerstvo podat kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu.

Související články

Témata
6. 5. 2022 23:15
Legrační
Policie by si měla kupovat jen česká auta. Armáda by měla vystačit jen s českými zbraněmi. Ve zdravotnictví by měly být jen české přístroje.
Ale ještě jak to udělat :-)
Avatar - WinDiesel
6. 5. 2022 12:38
Re: PČR má samozřejmě jezdit...
a to znamená že Škoda je OK? Naivo.
Avatar - WinDiesel
6. 5. 2022 12:37
Re: PČR má samozřejmě jezdit...
Tedy v Hyundajích :-)
Avatar - WinDiesel
6. 5. 2022 12:36
Re: PCR
ono je to nějaký rozdíl?
platíš v cizině a financuješ tamější úřednictvo :-)
5. 5. 2022 23:14
Re: PČR má samozřejmě jezdit...
Myslíš ty policejní BMW, které britští policisté nesmí používat při honičkách se zločinci, protože je to pro ně životu nebezpečné? :-[]
https://www.autoforum.cz/…-bmw-k-honickam/
Články odjinud