Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Soutěž v driftování: Vítěz získá Opel Astra OPC

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 22. 3. 2014 • 08:35
27
11
Zobrazit náhledy (27)
Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth
Televizní tým Autosalonu Prima vyhlásil soutěž v driftování. Jezdí se na okruhu v Sosnové a hlavní cenou se stane Opel Astra OPC.

Myslíte si, že dokážete správně ovládat automobil ve smyku? Že to zvládnete i s vozem, který má poháněnou přední nápravu? A chcete nakonec jeden takový i vyhrát, konkrétně Opel Astra OPC? Pokud jste na všechny tři otázky odpověděli kladně, jste ideální kandidát pro tuhle soutěž a možná i budoucí šťastný majitel vozu. A ničeho se nebojte, na zadních kolech jsou nasazené speciální návleky, takže zadní část vozu se chová jako na ledu a příď se přitom drží asfaltového povrchu. Driftovat tak bude umět opravdu každý.

Co musíte udělat?

Nejdříve navštivte webové stránky pořadu Autosalon na Primě, kde je pro vás připravené video vysvětlující celou driftovací soutěž. Z něj se dozvíte všechno podstatné.

Následně pošlete registrační SMS ve tvaru DRIFT na číslo 906 02 10. Cena SMS je 10 korun, přičemž vybráni budou soutěžící, jejichž SMS dorazí jako v pořadí 500. 1000. a 2000. - ti postoupí do dalšího kola. Soutěž běží od 1. března do 29. listopadu 2014, přičemž registrační SMS můžete posílat každý týden od soboty 8:40 do středy 23:59.

Kdo byl vylosován a postoupil do dalšího kola, to se dozvíte vždy v následujícím díle pořadu Autosalon na TV Prima. Následně se vyhlášená trojice dostaví na autodrom Sosnová u České Lípy, kde pod dohledem kamer Autosalonu a odborné poroty předvede s vozem Opel Astra OPC svoje driftařské umění.

Jak vyhrát soutěžní vůz?

Automobil Opel Astra OPC získá soutěžící, který dostane nejvíce bodů, přičemž o jejich celkovém počtu rozhodují dvě části. Tou první je hodnocení samotné jízdy ve smyku, kde může soutěžící obdržet 2 (za snahu) až 100 bodů od promotéra soutěže Aleše Síly, který driftování hodnotí v profesionálních soutěžích CDS (Czech Drift Series). Na rozdíl od klasických driftovacích soutěží se toleruje přetočení automobilu.

Týden co týden se z jízd pořídí tři videa, která se následně objeví na webu pořadu Autosalon, ale každou sobotu od 10:00 také na stránkách Auto.cz. Až do středy 23:59 půjde pro tato videa hlasovat. Celkový počet bodů je pak součinem bodů za jízdu děleno stem a bodů od diváků.

Například, když dostanete za jízdu 25 bodů a od diváků 10.000 bodů, tak celkový počet bodů je 10.000 x 0,25, čili 2.500 bodů. Kdo po ukončení soutěže v listopadu 2014 získá nejvíce bodů, stane se majitelem vozu Opel Astra OPC.

Přijďte si zasoutěžit a poměřit síly s ostatními - i vy máte šanci vyhrát!

1. kolo, 22. 3. 2014:

Jaroslav Bušek, 25 bodů:

video

Michal Brunclík, 27 bodů:

video

Petr Prachař, 8 bodů:

video

Související články

Témata
Avatar - !GAS!
26. 3. 2014 08:11
Re: všechno špatně
Souhlasím...

Navíc pokoušet se rozchodit bokem FWD s plastovýma zadníma kolama dá podle mě člověku akorát tak špatný drifterský návyky... nemyslím tím kontra ale řízení auta plynem.

Buď To chtělo RWD nebo 4x4.

Ale to je hold daň za product placement, o kterém to celé je... ;-\
Avatar - šmoula nešika
24. 3. 2014 19:47
Re: "driftovani" s predokolkou
:yes:
Avatar - EauRouge
23. 3. 2014 17:09
Re: "driftovani" s predokolkou
Přesně, /Drive mám moc rád. Chrisovo články jsem měl rád už v autocaru a Mattovo Smoking Tire je taky moc dobrý kanál. Navíc celý drive se rychle zlepšuje, a to i vizuálně. Třeba test Porsche 918 mě chytnul trochu více od Chrise, než od Richarda Hammonda. I když to asi není úplně dobré srovnávat.
Chris dokáže driftovat se vším - když dokázal utrhnout i CLA45 AMG, tak by i tuhle astru rozhodil jako nic i bez návleků.
Avatar - šmoula nešika
23. 3. 2014 16:59
Re: "driftovani" s predokolkou
[odkaz] Ano, Chris a Matt z Drivu. Jejich smršť videí vypadá jak útok na TopGear v počtu odběrů. A mimochodem, Chris by přesně tyhle drifty udělal i bez úprav...

A EVO je taky fajn. :yes:
Avatar - EauRouge
23. 3. 2014 14:52
Re: "driftovani" s predokolkou
Bohužel to je jediný z celé party, kdo má něco aspoň vzdáleně společného s automobilovou novinařinou. Což je smutné. Ale mnohem horší mi přijde ta paní co testuje snad jen Hyundaie a vypráví tam pohádky z tiskových zpráv a pak velmi kriticky ohodnotí nějakou bezvýznamnou hloupost. On by celý autosalon potřeboval dotyk někoho z tohoto století.

Ale abych jenom nekritizoval, tak velmi dobré testy a reportáže má britské EVO a Chris Harris nebo Matt Farrah ať už jsou v jakékoliv partě.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud