Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Španělská karosárna slaví narozeniny zvláštně přestavěnou Mazdou MX-5. Vznikne šest kusů

Jan Zajíc Jan Zajíc 24. 11. 2022 • 04:21
33
Zobrazit náhledy (33)
Hurtan Grand Albaycin special edition Hurtan Grand Albaycin special edition Hurtan Grand Albaycin special edition Hurtan Grand Albaycin special edition Hurtan Grand Albaycin special edition Hurtan Grand Albaycin special edition Hurtan Grand Albaycin special edition Hurtan Grand Albaycin special edition Hurtan Grand Albaycin special edition Hurtan Grand Albaycin special edition Hurtan Grand Albaycin special edition Hurtan Grand Albaycin special edition Hurtan Grand Albaycin special edition Hurtan Grand Albaycin special edition Hurtan Grand Albaycin special edition Hurtan Grand Albaycin special edition Hurtan Grand Albaycin special edition Hurtan Grand Albaycin special edition Hurtan Grand Albaycin special edition Hurtan Grand Albaycin special edition Hurtan Grand Albaycin special edition Hurtan Grand Albaycin special edition Hurtan Grand Albaycin special edition Hurtan Grand Albaycin special edition Hurtan Grand Albaycin special edition Hurtan Grand Albaycin special edition Hurtan Grand Albaycin special edition Hurtan Grand Albaycin special edition

Španělská karosárna Hurtan letos slaví 30 let od zahájení činnosti. Na oslavu přichystala speciální edici modelu Grand Albaycín.

Grand Albaycín je malý roadster s karoserií v retro designu, který vznikl přestavbou současné generace Mazdy MX-5. A stejně jako Miata je k dispozici v podobě klasického kabria s plátěnou střechou i jako targa vycházející z MX-5 RF. Zákazníci také mohou vybírat mezi oběma pohonnými jednotkami, které jsou pro MX-5 k dispozici, tedy mezi 1,5litrovým a 2litrovým čtyřválcem.

Video se připravuje ...

Už standardní Grand Albaycín karosárna prezentuje jako vzácné zboží, plánuje totiž výrobu pouhých 30 exemplářů. Výroční edice však bude ještě raritnější, vzniknout má jen šest kusů.

Zákaznici přitom mohou volit jeden ze tří odstínů karoserie (matně šedá Lead Grey, červená Cherry Red a modrá Midnight Blue) a dvou provedení interiéru. Na fotografiích vidíme variantu se světlým koženým čalouněním a dřevěnými dekory. Sedadla pak zdobí symbol připomínající 30. narozeniny společnosti Hurtan.

Co se typu karoserie a výběru techniky týče, záleží čistě na zájemcích, takže výroční edici si mohou objednat pro všechny varianty současné Mazdy MX-5. Tajemstvím však zůstává cena, tu karosárna Hurtan neprozradila.

Španělská firma staví auta s designem inspirovaným minulostí od roku 1992, v aktuální nabídce najdeme modely Author, což je převlečený Chrysler PT Cruiser, a Vintage, to je pro změnu přepracovaný Jeep Wrangler. Je tu ovšem také zvláštní dodávka Route 44, vycházející z Fiatu Ducato.

Doporučujeme

Témata