Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Specialista na Subaru zmizel s penězi i díly svých zákazníků, jejich holá auta nechal ladem

Mirek Mazal Mirek Mazal 2. 4. 2022 • 21:08
18
8
Zobrazit náhledy (18)
Specialista na Subaru zmizel s penězi i motory svých zákazníků Specialista na Subaru zmizel s penězi i motory svých zákazníků Specialista na Subaru zmizel s penězi i motory svých zákazníků Specialista na Subaru zmizel s penězi i motory svých zákazníků Specialista na Subaru zmizel s penězi i motory svých zákazníků Specialista na Subaru zmizel s penězi i motory svých zákazníků Specialista na Subaru zmizel s penězi i motory svých zákazníků Specialista na Subaru zmizel s penězi i motory svých zákazníků Shane Louis Leonard Shane Louis Leonard Shane Louis Leonard Shane Louis Leonard Specialista na Subaru zmizel s penězi i motory svých zákazníků

Vykutálený servisní technik nalákal zákazníky jedné značky a místo opravených aut zmizel. Kromě krádeží po sobě zanechal vybrakovaná auta odstavená přímo na ulici.

Plynou týdny od zmizení drzého lupiče jménem Shane Leonard. Majitel autoopravny SL Performance Boxer Engines v Colorado Springs utekl nabalený nevlastními díly a penězi. Škoda na ukradeném majetku přesahuje stovky tisíc dolarů, přičemž zákaznická auta značky Subaru zůstala rozebraná v ulicích poblíž dílny.

Leonard uniká, přesto se smyčka stahuje. Klesá šance nepotrestaného žití včetně okrádání dalších důvěřivých klientů, protože tradičně soudržná komunita Subaru pátrá po celé zemi pomocí internetu i osobní všímavosti.

Kriminální činnost začala před několika lety v Iowě, kde měl Leonard okrádat zákazníky i rodinné příslušníky ještě před útěkem do Colorada. Navzdory varování minulých podvedených zločinec vybudoval novou zákaznickou základnu, kterou opět napálil. Mezi sortou okradených je i případ Austina Burtona ošizeného o necelých 28 tisíc dolarů, přitom v přepočtu 615 tisíc Kč bylo původem z refinancované hypotéky za účelem platby vykutálenému automechanikovi.

Skupinu naštvaných důvěřivců zastupuje také Antonio Medina, který vyfotografoval zbytky opuštěného servisu v Colorado Springs. „Vzal si moje plně dostavěné STI, do kterého jsem vložil asi 40 tisíc dolarů za individuální úpravy,“ přiznal naštvaný Medina. Údajně je známá poloha výskytu podvodníka, ale přivolaná policie nemohla zatýkat bez vydaného zatykače. „Tato situace je velmi frustrující,“ dodal bývalý majitel Subaru STI.

Dotčených obětí se ozývá stále více i z Minnesoty a Jižní Dakoty, ještě rychlejším tempem roste snaha dopadnout nevlídného mechanika. Výzvy kolují po všech hlavních platformách sociálních médií, početné kluby sdílejí stopy honu na Leonarda přezdívaného trefně „Boxer Bandita“. Miliony zhlédnutí fotografií holohlavého muže dříve či později dostihnou. Záplavu negativních komentářů výjimečně rozředí dobré zkušenosti dodavatelů služeb a náhradních dílů, kterým bandita zaplatil bez náznaku problémů.

Podezření o nekalých praktikách nastalo koncem února, kdy Shane přestal odpovídat na telefonáty. Osobní kontrola dílny odhalila zamčené dveře a desítky kolem zaparkovaných aut ověšených upozorněním na odtah. Následná snaha o záchranu vozidel skončila fiaskem, protože nebylo co startovat – hledaný zločinec prchl i s plochými motory.

Spekulace o důvodech absurdního jednání doplňují podezření o ozbrojení pachatele. Doporučuje se sledovat okolí a nabídky prodeje náhradních dílů Subaru, podezřelé aktivity eviduje policie varující před soukromým vyšetřováním či společným lynčem od soudržných fanoušků Subaru.  

Video se připravuje ...

Související články

Témata
3. 4. 2022 08:49
Re: Taky bych byl fanda, ale...
taky si myslím, že nejde o žádný hejt, dá se toho dohledat spousta.
Avatar - Oscar_Romero
2. 4. 2022 13:41
Re: Taky bych byl fanda, ale...
Ten problém boxerů je poměrně obecně známý - mezi lidmi co se o to aspoň trochu zajímají. Znal jsem mechanika co dělal mimojiné i generálky boxerů Porsche. Přitom Porsche má mazání vyřešeno lépe než Subaru motory (taky jiná cena - nic proti Subaru), ale řekl mně, že i u Porsche boxer motorů je zadření častější než u normálních véček nebo řadových motorů.
2. 4. 2022 12:31
Re: Taky bych byl fanda, ale...
Jak vzniklo úsloví o tom, že jediná jistota v automobilovém světě je Subaru motor přídřený na klice? Nechci kecat, ale myslím, ze to řekl Clarkson?
2. 4. 2022 12:21
o necelých 28 tisíc dolarů
Treba zlepšiť formuláciu!
Nebolo by výstižnejšie napísať ...skoro o 28 tisíc dolarů? ;-)
Avatar - Beefcake
2. 4. 2022 12:09
Re: Taky bych byl fanda, ale...
Kto si kupi dizel, nech trpi. Ale hovorit o "zadierani" benzinov je fakt trapny pokus. A ani pir dizloch neslo o tento problem. Takze ozaj slaby pokus o hejt.
Články odjinud