Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Spolupráce Porsche a koncernu VW se ještě prohloubí

Aleš Jungmann Aleš Jungmann 21. 11. 2007 • 09:38
38
Ten umí to a ten zas tohle...a všichni dohromady udělají...lehčí vozy.

Ten umí to a ten zas tohle...a všichni dohromady udělají...lehčí vozy.

V situaci, kdy Porsche upevňuje svůj majoritní podíl ve Volkswagen Group, je logické, že na některých problémech budou nyní ještě blíže spolupracovat profesionálové z vývojových center obou společností.

Velkou výzvou pro budoucnost je hlavně snižování hmotnosti vozů, ať už za pomoci nových materiálů (kompozity či slitiny kovů) či konstrukčních řešení (dvojitá podlaha). Inženýři od Porsche měli s tímto problémem, při práci na Panameře, plné ruce práce, vymysleli ale řadu konstrukčních a materiálových vylepšení, která jsou pochopitelně velmi cenná. Toto know-how nyní budou sdílet i s inženýry z VW i Audi, které jej použijí pro stavbu svých modelů.

Porsche se zase dostane ve větší míře do výzkumného centra Volkswagen Group, získá také přístup k široké paletě dílů, užívaných koncernem VW. Jedním z příkladů již probíhající spolupráce jsou práce na hybridním pohonu nebo připravovaná další generace dvouspojkové převodovky.

Související články

Témata
21. 11. 2007 16:14
Re: BACHA NA TO
:yes: :yes:
21. 11. 2007 12:00
Re: BRAVO VW-PORSCHE
No, je to znát ;-) :-)
21. 11. 2007 11:53
Re: OPRAVA
Máš v tom dokonalý guláš, Hugo. Pokud nepovažuješ Bentley za dokonalý luxus, Lamborghini za supersport, chce to tu nevzdělanost napravit. Mrkni také na R8 od AUDI, to tě sejme. Jinak beru na vědomí, že ty považuješ za nej značku světa Ferrari. Já ne.
21. 11. 2007 11:03
Re: BACHA NA TO
Hoborgu... nechci tě o ní připravit, sleduj dění, za deset let si to tu napíšeme ;-)
21. 11. 2007 10:13
Re: BRAVO VW-PORSCHE
Vím, ta Samara, ještě si pamatuji, když sem přišla, všichni jsme ze Světa motorů věděli, že na ní pracovali i u Porsche, tak jsme na to čekali, a když přijela, odpadávaly jí páčky topení jako přezrálé třešně... :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud