Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Sportovní dodávka? Známý úpravce nabízí agresivní body kit pro Ford Tourneo Custom

Jan Zajíc
Diskuze (1)

Výrazné body kity si spojujeme především se sportovními nebo luxusními vozy. Občas se ale objeví nápadné doplňky i na auta poněkud jiného druhu.

Známý polský úpravce Carlex Design například nabízí body kit pro Ford Tourneo Custom, tedy osobní verzi dodávky Transit. Úprava dostala jméno Custom X Special Edition.

Sada zahrnuje sportovně vyhlížející nárazníky, upravenou masku chladiče s logem Carlex Design, nástavce blatníků, prahy a spoiler na zadní části střechy. K mání jsou také zakázková 18palcová kola obutá do pneumatik Michelin Pilot Sport 4.

Úpravce svůj kit samozřejmě neomezuje na jedinou barvu karoserie, doplňky nabízí v různých odstínech.

Firma se zaměřila také na interiér, pro který má sportovní sedadla čalouněná kombinací kůže a Alcantary, dále různě barevné dekory, nové čalounění volantu nebo kontrastní prošívání. Sportovní akcent mohou podtrhnout také barevné prvky v přístrojovém panelu. A nechybí štítek s číslem konkrétního exempláře.

Zajímavostí je i systém, který napodobuje zvuk zážehového osmiválcového motoru. Ten samozřejmě pod kapotou není, Tourneo Custom se aktuálně prodává se vznětovým dvoulitrovým čtyřválcem, případně jako plug-in hybrid.

A cena? Body kit se všemi dalšími úpravami a novinkami vyjde na 11.995 eur, což je v přepočtu asi 311 tisíc korun.

Jan Zajíc
Diskuze (1)

Doporučujeme