Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Sportovní elektromobil Honda e Type R? Na současných základech by to nebyl problém

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 22. 1. 2020 • 01:25
18
4
Zobrazit náhledy (18)
Honda e Honda e Honda e Honda e Honda e Honda e Honda e Honda e Honda e Honda e Honda e Honda e Honda e

Letos se poprvé svezeme roztomilým elektromobilem Honda e, což je první elektrické dílo japonské automobilky určené především na městské popojíždění. V budoucnu ale nejsou vyloučeny ostřejší deriváty.

Automobilka Honda od počátku říká, že malý elektromobil s označením e a roztomilým kukučem je určen především do městských uliček, čemuž odpovídá zejména jeho dojezd. V takovém případě byste ani nedoufali, že by společnost mohla uvažovat o výkonnější, nebo snad dokonce ryze sportovní variantě. Ale světe div se, nic takového vyloučeno není.

Redakce Top Gearu si povídala s Takahiro Shinyou, jenž je za Hondu e zodpovědný na asijských trzích. A když přišla řeč na ostřejší variantu, třeba takovou Hondu e Type R, byl až překvapivě sdílný: „No, z našeho balíčku platformy, elektromotoru a pneumatik bychom dokázali vyždímat ještě více,“ nechal se slyšet Shinya a okamžitě rozvířil spekulace o budoucích plánech.

„Milujeme Type R, je to pro nás silné a úspěšné označení. Coby inženýři bychom nejraději vyráběli Type R každého modelu v nabídce, ale otázkou je, jestli o to zákazníci stojí,“ pokračoval v odpovědi.

Zajímavé je, že Kohei Hitomi, vedoucí projektu Honda e, v září minulého roku příjezd sportovní varianty tohoto elektromobilu kategoricky vyloučil. Samozřejmě, že Honda nepůjde do vývoje takového sporťáku v době, kdy nemá ani tušení, jestli by se prodával. Je ale dobré vědět, že teoreticky to možné je.

Přitom už standardní Honda e má být řidičský zajímavým náčiním. Postarat se o to má pohon zadních kol, ideální rozložení hmotnosti a elektromotor, jenž má v silnější variantě výkon 113 kW. Na stovku potřebuje prcek 8,3 sekundy a s kapacitou akumulátorů 35,5 kWh slibuje dojezd na jedno nabití až 220 km.

A aby toho nebylo málo, připojil Shinya ještě jednu zajímavou poznámku: „Za pár let nejspíš uvidíte ještě něco víc. Neříkám, že to bude rovnou Type R, ale něco ano,“ uzavřel povídání s britskými novináři. Na další detaily si musíme ještě nějaký čas počkat.

video

Související články

Témata
23. 1. 2020 17:00
Re: Honda e
Spíše vozítko pro metrosexuální točvolanty, kteří budou mít zase co úvěrovat, aby měli důvod jezdit do rachoty :D
23. 1. 2020 01:10
Prý "sportovní elektromobil"!
Tak to bude opravdu řidičské "vzrůšo" - s těžkým autem, v tichu, bez vytáčení motoru podle chuti řidiče a křivky točivého momentu, bez mazlení se s řadicí pákou, to si "pošmáknem"!... Bude to podobná idiocie, jako "vzrušující" závody Formule E! :-[] :-[] :-[] Úplný elektrický "hot-hatch"! :D :D :D :no: :no: :no:
22. 1. 2020 15:27
Honda e
Tesim se na ni.

I zakladni verze bude hodne pro ridice :yes:

Kazdodenni cesta do prace bude mnohem zabavnejsi :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud