Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Spy Photos: Citroën DS3 – DS jako Different Spirit

17. 2. 2009 • 12:34
8
2
Zobrazit náhledy (8)
Citroën DS3 Citroën DS3 Citroën DS3
Jméno Citroënu DS znamenalo „Desirée Spéciale“, Francouzi ho ale překřtili na La Déesse – bohyně. K této značce se Citroën vrátí na řadě modelů DS3, DS4 a DS4, tentokrát však zkratka znamená „Different Spirit“. Právě DS3 zachytili fotografové při testech.

Nové modely jsou jedním ze stavebních prvků nové modelové strategie Citroënu. Řady C1 až C6 mají nadále reprezentovat konvenční karoserie, modely Picasso budou zastupovat velkoprostorové automobily a k tomu přibudou stylově laděné DS3 až DS5.

Předběžnou podobu nového modelu ukáže Citroën na březnovém autosalonu v Ženevě v podobě konceptu DS Inside. Na špionážních snímcích je prototyp sériové verze tohoto auta. Techniku bude sdílet s kompaktním hatchbackem C3, míří ale do segmentu stylových městských aut – proti Mini, Alfě Romeo MiTo a chystanému Audi A1.

Spekuluje se o nasazení hybridního pohonu s dieselovým motorem HDi, tuto informaci Citroën ale zatím nepotvrdil, ani nevyvrátil. Pravděpodobný termín zahájení prodeje je příští rok. V roce 2010 by se měl představit také nástupce Citroënu C4 a odvozený model DS4. Řadu stylových modelů završí DS5 s podvozkovou platformou současného C5.

Související články

Témata
18. 2. 2009 17:11
mini? kde?
ja tam z Mini vidim akurat tak bielu strechu.. a mozno rozmery
17. 2. 2009 13:55
Mini
Vypada to jako zmrzacene Mini.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud